Znajdujące się dotąd na terenie gminy Chełm ulice Kamienna i Dorohuska formalnie zostały przyłączone do Chełma. Będą wchodzić w skład osiedla Cementownia. Za przejściem do Chełma zagłosowało 94% mieszkańców obydwu ulic.
Od 1 stycznia br. miasto Chełm jest większe o kilkaset hektarów potencjalnych terenów pod inwestycje. To kolejny krok w kierunku utworzenia EuroParku. Do Chełma zostały przyłączone także tereny Cementowni, PGO i tereny pod przyszłą elektrociepłownię Cementowni. Konsekwencją tego jest podjęta przez radnych na ostatniej sesji Rady Miasta Chełm (30 czerwca) uchwała zmieniającą tę z 1999 r. w sprawie utworzenia osiedli na terenie miasta Chełma. W dokumencie tym do ulic wchodzących w skład osiedla Cementownia dopisano ulice Kamienną i Dorohuską. W uzasadnieniu do uchwały czytamy: „W związku z wejściem w życie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 27 grudnia 2021 r. w sprawie ustalenia granic niektórych gmin (Dz. U. 2021 r. poz. 2444) do Miasta Chełm włączono dotychczasową ulicę Kamienną znajdującą się w granicach administracyjnych Gminy Chełm w miejscowości Srebrzyszcze. Ponadto do nazewnictwa ulic i placów Miasta Chełm włączono ulicę Dorohuską pozostającą w granicach administracyjnych Gminy Chełm w miejscowości Srebrzyszcze i przylegającą do Miasta Chełm… W wyniku konsultacji 94 proc. mieszkańców, którzy brali w nich udział opowiedziało się za przyłączeniem ww. ulic do osiedla Cementowni Miasta Chełm”.
Przypomnijmy, że obraniem przeciwnego kierunku i odłączeniem się od Chełma i przyłączeniem do gminy Chełm grozili ostatnio mieszkańcy ulicy Wolwinów, którzy od lat nie mogą doczekać się remontu zdewastowanej i usianej dziurami, niczym szwajcarski ser, ulicy. Bunt na Wolwinowie nieco jednak przygasł po tym, jak pod koniec czerwca władze miasta zapowiedziały, że składają wniosek do Rządowego Funduszu Budowy dróg o o dofinansowanie m.in. budowy ulicy z Wolwinów, Gajowej, Kosynierów, Przemysłowej i Fabrycznej. (mo, fot. google.pl/maps)