Przymiarki do Chryzantemowej

Jeszcze w tym roku miasto Świdnik planuje rozpocząć budowę kolejnej ulicy. Tym razem chodzi o położoną przy cmentarzu Chryzantemową, która połączy ul. Wyszyńskiego z Gospodarczą. Wzdłuż nowej ulicy ma powstać także duży parking.

– Przetarg został ogłoszony i czekamy na oferty. Jeśli uda się wybrać wykonawcę bez problemów, chcielibyśmy rozpocząć tę inwestycję jak najszybciej, choć jej zakończenie przypadnie już na przyszły rok – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza Świdnika.

W planach jest budowa drogi o bitumicznej nawierzchni, która po północnej stronie cmentarza połączy ul. Wyszyńskiego z ul. Gospodarczą. Powstanie również chodnik, oświetlenie, kanalizacja deszczowa, kanał technologiczny i ścieżka rowerowa. Będzie też spory parking i plac handlowy.

Docelowo Chryzantemowa będzie łączyć się z projektowaną ulicą Sąsiedzką. Tym samym powstanie nowe połączenie Chryzantemowej z al. Solidarności i al. Solidarności z ul. Wyszyńskiego. Urzędnicy zwracają uwagę, że to nie tylko ułatwienie komunikacyjne dla mieszkańców pobliskich domów czy wygodniejszy dojazd na cmentarz, ale także rozwój położonych tu terenów pod budownictwo jednorodzinne.

Kosztów budowy ulicy Chryzantemowej i przyległego do niej parkingu urząd miasta nie chce na razie przesądzać. Szacuje, że będzie to kilka milionów złotych. Koszty częściowo pokryje dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na 2022 r. w kwocie 1,348 mln zł. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here