Przyrodniczy spacer po wąwozie Pokoleń

fot. Mateusz Borny

W poniedziałek, 29 lipca, w wąwozie Pokoleń odbędzie się spacer z przyrodnikami: Inspektorem Bywakiem i Justyną Choroś. Początek spaceru o godzinie 18.00. Zbiórka pod boiskiem do streetballu przy hali Globus.


Spacer odbywa się w ramach konsultacji społecznych prowadzonych obecnie w Wąwozie Pokoleń, pomiędzy Halą Globus a siłownią Paco. – Czy wiesz, jakie ptaki towarzyszą Ci tam na co dzień? Czy wystarczy wyjść przed swój blok, by dowiedzieć się czegoś nowego o przyrodzie? Pokażemy gatunki jadalne, trujące, zioła, które rosną tuż po naszymi oknami! – zachęcają organizatorzy. Spacer zielonym dnem wąwozu i okolicznymi łąkami potrwa około trzech godzin.

Obecnie trwają spotkania z mieszkańcami w ramach konsultacji społecznych dotyczących koncepcji zagospodarowania wąwozu Pokoleń. To zielony jar położony tuż za siłownią „Paco” przy ul. Nadbystrzyckiej. Wiele osób z dzielnicy Rury kojarzy go, jako tzw. mały wąwóz.

Ciągnie się wzdłuż ulicy Zana i Nowomiejskiej, aż do Globusa. Pierwsze, wstępne koncepcje na zagospodarowanie tego terenu zostaną przedstawione we wrześniu br. Na trzydzieści dni przed końcem konsultacji w BOM przy ul. Filaretów będzie można oglądać powstałe dwie wersje projektu. Uwagi można też składać na adres Fundacji „Teren Otwarty”, która prowadzi konsultacje: fundacja.teren.otwarty@gmail.com. Potrwają one do 30 grudnia. (EM.K.)