Przystanek Wakacje

Na boisku przy Cukrowni Krasnystaw w Siennicy Nadolnej odbył się festyn rodzinny „Przystanek Wakacje”.

Organizatorami imprezy byli wójt gminy Krasnystaw oraz Gminne Centrum Kultury w Krasnymstawie z/s w Siennicy Nadolnej. Imprezę rozpoczęto od salwy z armaty, a po niej nastąpiły występy artystów oraz zespołów lokalnych – Klubu Solisty, Formacji Muzycznej Kabaretu Czarny Salceson, a także Program Biesiadny w wykonaniu Lolek Orkiestra oraz występ gwiazdy wieczoru zespołu Plateau.

Dodatkowymi atrakcjami były: pokazy Grupy Rekonstrukcyjnej „ Michalec 1864”, stoiska promocyjne różnych firm i instytucji oraz twórców ludowych i pań z KGW Zastawie Kolonia i Łany. Impreza była okazją do wręczenia dyplomów i nagród dla uczestniczek konkursu na wieniec dożynkowy. Laureatem zostało Koło Gospodyń Wiejskich w Małochwieju Małym i Stowarzyszenie Mieszkańców Małochwieja Małego „Rodzinne Gniazdo”.

Pozostałe wieńce wykonane przez KGW Niemienice, KGW Zażółkiew, KGW Latyczów, KGW Kolonia Zastawie i Łany, otrzymały wyróżnienia. Niecodziennym wydarzeniem był lot balonem Małopolskiej Hodowli Roślin dla wylosowanej osoby biorącej udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here