Przystanki do poprawki

Tak w ubiegłym tygodniu wyglądał przystanek przy ul. Gen. Maczka

O instalację wiaty przystankowej przy ul. Kosynierów w Świdniku proszą władze miasta radni Marcin Magier i Tomasz Kociński. Miasto zapewnia, że sprawdzi, czy w tym miejscu może powstać przystanek z prawdziwego zdarzenia, a jeśli tak, to kto go wykona.


– Z przystanku przy ul. Kosynierów (Kosynierów I 02 – kierunek w stronę Lublina) najczęściej korzystają mieszkańcy osiedla Wschód. Ilość podróżnych, która wsiada tu do komunikacji zbiorowej jest stosunkowo wysoka. Niestety, przystanek obecnie nie jest osłonięty i nie zapewnia ochrony przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi – zauważa radny Marcin Magier (klub burmistrza Jaksona), wspólnie z klubowym kolegą Tomaszem Kocińskim przygotował interpelację, z prośbą o zakup i montaż w tym miejscu wiaty przystankowej.

Zapytany o tę sprawę Ratusz zapewnia, że sprawdzi, czy montaż wiaty jest tam możliwy i jeśli się okaże, że tak, a budżet na to pozwoli, to wiata zostanie zainstalowana. Jednak potrzeb dotyczących przystanków autobusowych w Świdniku jest znacznie więcej, o czym najmłodszy świdnicki radny przypomniał władzom miasta w oddzielnej interpelacji.

– Mieszkańcy zwrócili się do mnie z prośbą o przeprowadzenie prac naprawczych oznaczenia przystanku autobusowego przy ul. Gen. Maczka w Świdniku. Obecnie oznaczenie jest w bardzo złym stanie technicznym. Słupek jest wygięty, zardzewiały, natomiast tablica, na której zawieszony jest rozkład jazdy, wypadła z ramy i leży na ziemi – mówi radny Magier.

Jak usłyszeliśmy w Ratuszu, ten przystanek zostanie naprawiony możliwie szybko w ramach bieżącego utrzymania. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here