Przyszłość szkoły w jasnych barwach

Ocieplona, odnowiona i kolorowa. Tak wygląda SPS nr 26 po modernizacji

Zakończyły się ostatnie prace przy kompleksowej termomodernizacji siedziby Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 26 przy ul. Bronowickiej. Wiadomo już także, że dzieci z niepełnosprawnościami pozostaną w tej lokalizacji, wbrew ubiegłorocznym zapowiedziom przenosin całej placówki do budynku po zlikwidowanej Szkole Podstawowej nr 17 przy ul. Krochmalnej.


Przesądziły o tym wysokie koszty niezbędnej przebudowy gmachu po popularnej niegdyś „siedemnastce”. Oznacza to także odstąpienie od zamiaru utworzenia w budynku przy ul. Bronowickiej 21 przedszkola. Przypomnijmy, że miały tutaj trafić m. in. dzieci z placówki nr 14 mieszczącej się obecnie w zrujnowanym budynku na drugim końcu tej ulicy. Ostatecznie placówka ta ma zostać połączona z Przedszkolem nr 26 z ul. Rynek 12 na Starym Mieście i wspólnie trafić na parter gmachu VII LO przy ul. Farbiarskiej. „Nowy Tydzień” jako pierwszy poinformował o tych roszadach w poprzednim wydaniu tygodnika.

– Na tę chwilę Szkoła Podstawowa Specjalna nr 26 pozostaje w budynku przy ul. Bronowickiej. Koszt robót termomodernizacyjnych wyniósł ponad 2,7 mln zł. Wykonawcą była spółka SGW Budownictwo – informuje Monika Głazik z Urzędu Miasta Lublin.

W ramach tego zadania zrealizowano między innymi izolację ścian zewnętrznych, fundamentów i stropów, nową elewację, wymianę części stolarki drzwiowej i okiennej, nowe zadaszenie nad częścią gospodarczą wraz z remontem posadzek, a także przebudowę wewnętrznych instalacji: centralnego ogrzewania z kotłownią, wodociągowej, kanalizacji sanitarnej, wentylacji, elektrycznej i odgromowej. Wykonano również nowe mury oporowe, schody zewnętrzne oraz opaski z kostki betonowej wokół budynku.

Szkoła nabrała też nowych, żywych kolorów, a całość dopełnia nowe szkolne logo umieszczone obok głównego wejścia do budynku. Aktualnie uczy się tu 218 dzieci.

W przypadku dalszego wzrostu liczby uczniów rozważana jest w przyszłości rozbudowa obiektu o dodatkowy pawilon lekcyjny. Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here