Psie woreczki od ratusza

Urząd Miasta chce zachęcić właścicieli czworonogów do sprzątania po swoich pupilach. W tym celu znów rozdaje mieszkańcom biodegradowalne woreczki na nieczystości. Można je odebrać w ratuszu.


Sprzątanie po psie to obowiązek każdego właściciela. Niestety nie wszyscy się z niego wywiązują. Aby zachęcić świdniczan do sprzątania po swoich pupilach i tym samym zadbać o porządek na miejskich chodnikach, trawnikach i skwerach, świdnicki ratusz znów przygotował akcję, w ramach której posiadacze psów będą mogli otrzymać darmowe i przyjazne środowisku woreczki na psie nieczystości.

Torebki można odebrać w Urzędzie Miasta, ale najpierw należy zadzwonić (tel. 81 751 76 24 lub 81 751 76 99) i umówić się na konkretną godzinę odbioru. Każdy właściciel psa otrzyma pakiet składający się z 400 sztuk. Na zakup woreczków ratusz wydał 4 tys. zł.

To nie pierwsza taka akcja zorganizowana przez miasto. Poprzednie były chwalone przez mieszkańców i cieszyły się sporym powodzeniem.

– To bardzo potrzebna i pożyteczna akcja. Kiedy wychodziłem na spacer z psem, zawsze brałem kilka takich woreczków w kieszeń. Jeśli widziałem, że ktoś sprząta psią kupę do sklepowej reklamówki, oddawałem mu swoje woreczki – mówił jeden z naszych Czytelników.

Zgodnie z miejskim regulaminem utrzymania czystości i porządku za niesprzątanie po psie grozi mandat do 500 zł. I właśnie taką karę może ponieść niezdyscyplinowany właściciel czworonoga, którego strażnikom miejskim udało się namierzyć dzięki monitoringowi. Jak podawał miejski portal swidnik.pl, kilka miesięcy temu jeden z pracowników SM na kamerze monitoringu dostrzegł mężczyznę, który spacerował z dziećmi i psem po placu Konstytucji 3 maja.

Prowadzone przez niego zwierzę załatwiło swoją potrzebę, a właściciel nie zwracając na to uwagi oddalił się w kierunku zaparkowanego nieopodal samochodu. Kamera uchwyciła numery rejestracyjne jego auta i dzięki temu udało się „namierzyć” mężczyznę. Wniosek o jego ukaranie wpłynął już do sądu. (opr. w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here