Pstrągowo z duchem czasu

Przy restauracji „Pstrągowo” w Żółtańcach Kolonii powstała pierwsza w powiecie chełmskim stacja ładowania samochodów elektrycznych. Działa z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii i to także nowość w skali kraju. Ekologicznie, nowocześnie, pożytecznie…

Restauracja Pstrągowo w Żółtańcach Kolonii (gmina Chełm) słynie ze znakomitych dań ze świeżych ryb z własnej hodowli. Ich smak zachwycił także Magdę Gessler, która kilka lat temu prowadziła w restauracji „Kuchenne rewolucje”. Grzegorz Jakimiak, właściciel „Pstrągowa”, wciąż rozwija działalność. Ostatnio wprowadził udogodnienie dla gości restauracji, ale nie tylko dla nich.

Przy „Pstrągowie” powstała stacja ładowania samochodów elektrycznych. To pierwsza taka stacja w powiecie chełmskim. Liczba aut elektrycznych w regionie sukcesywnie rośnie. Potrzebne jest miejsce, gdzie będzie można je naładować, a przy okazji miło spędzić czas i zjeść coś pysznego.

– Zauważyłem, że w naszym powiecie jest biała plama, jeśli chodzi o stacje ładowania samochodów elektrycznych – mówi G. Jakimiak. – Coraz więcej naszych gości jeździ już takimi autami i chcieliśmy wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom. Coraz więcej też widać samochodów elektrycznych na ulicach. To nasza przyszłość. Ważny jest też aspekt ekologiczny. Niektórzy mówią, że podczas ładowania aut elektrycznych i tak wykorzystuje się energetykę opierającą się przecież na spalaniu węgla.

Ale nasza stacja ładowania przy Pstrągowie, jako pierwsza w kraju, działa przy wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii i zamontowanych paneli fotowoltaicznych. Jej wykonawcą jest Grzegorz Nowicki, właściciel spółki Fotowoltaika.biz.pl w Chełmie. Jeśli stacji ładowania będzie przybywać i ta dostępność do nich będzie większa, to więcej osób będzie się decydowało na zakup aut elektrycznych. Środowisko na tym zyska. Ja w każdym razie zapraszam do „Pstrągowa”, do korzystania z naszej, pierwszej tego typu, stacji ładowania.

Zasada działania stacji jest prosta: podjeżdża auto elektryczne, podłącza się do niego przewód, samochód się ładuje, a klient może miło spędzić czas w „Pstrągowie”.

– To przykład dobrej współpracy dwóch firm – mówi Grzegorz Nowicki z Fotowoltaika.biz.pl. – Wykonaliśmy instalację 40 kW, do której dopięto ładowarkę do samochodów elektrycznych. Zastosowaliśmy polską ładowarkę. (t)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here