Pszczółki nie użądliły zespołu z Koszyc

Nie udało się koszykarkom Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin pokonać w meczu Eastern European Women’s Basketball League słowackich Good Eangels Koszyce.
Lublinianki walczyły jak równy z równym z regularnym uczestnikiem europejskich rozgrywek. Niestety, po dramatycznej dogrywce przegrały 70:71.
Na kilkanaście sekund przed końcem „Pszczółki” prowadziły jeszcze 70:69, ale piłkę w ataku zebrała Lucia Kupcikova i celnym rzutem ustaliła wynik meczu. – Oczywiście, że szkoda tego meczu, tym bardziej, że przegraliśmy na trzy sekundy przed końcem spotkania. Na koniec regulaminowego czasu gry nie zastawiliśmy rywalki na zbiórce na koniec dogrywki plus jakieś takie bezsensowne faule, które wysyłają zespół przeciwny na zbiórkę. To zdecydowało – detale. A zespół z Koszyc jest zbyt doświadczony, żeby takich naszych błędów nie wykorzystać – powiedział po sobotnim meczu Krzysztof Szewczyk, trener Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS.
Niedzielne spotkanie naszych akademiczek z ukraińskim Avangard Kijów zakończyło się już po zamknięciu tego wydania tygodnika.

Good Angels Koszyce – Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 71:70 (12:18, 16:12, 13:18, 18:11, 12:11)
Koszyce: Oblak 8, Balintova 13, Jurcenkova 12, Baugh 9, Allen – Zirkova 11, Janoscikova 4, Stehlikova 7, Kupcikova 5, Baburova 2
Pszczółka: Ugoka 12 (11 zb.), Boyd 9, Owczarzak 8, Madgen 13, Jujka 10 – Mistygacz 2, Dobrowolska 3, Dorogobuzova 13, Szumełda-Krzycka.