Pszenna i Majdan w asfalcie

Ruszył długo oczekiwany przez mieszkańców i obiecany przez urzędników remont ul. Pszennej. Nową nawierzchnię asfaltową drogowcy położą również na ul. Majdan.

Zakres zaplanowanych na ul. Pszennej prac obejmuje ułożenie nawierzchni asfaltowej o około 5 metrowej szerokości, na odcinku o długości blisko 1,4 km, od skrzyżowania z ul. Ogrodową aż do ul. Rusałki. Podczas robót, jak twierdzą urzędnicy, ulica będzie odcinkami wyłączana z ruchu. Podobnie ma być na ul. Majdan. Ta, choć pierwotnie nieuwzględniona w miejskim budżecie, ma zostać utwardzona w tym roku.

– Nie tak dawno spotkałam się z częścią mieszkańców tej ulicy – opowiada Agata Fisz, prezydent Chełma. – Dyskutowaliśmy o sposobie poprawy przejezdności i wspólnie doszliśmy do wniosku, że realizowanie niewielkimi odcinkami bardzo kosztownej budowy ul. Majdan może trwać jeszcze wiele lat. Inna sprawa to kwestia wykupu gruntów, co jak pokazuje przykład ul. Krańcowej, może być blokowane przez pojedyncze osoby. Dlatego korzystając z oszczędności po przetargach już w tym roku wykonamy utwardzenie na odcinku o długości ponad 1 kilometra. Oczywiście procedury związane z wykupem gruntów będą trwały nadal. Sądzę jednak, że nowa nawierzchnia asfaltowa na ul. Majdan w końcu pozwoli mieszkańcom na swobodny dojazd do własnych posesji.
Prace na ul. Majdan mają rozpocząć się po zakończeniu robót na ul. Pszennej. Szacunkowy koszt obydwu remontów może wynieść około pół miliona złotych. (ptr)