Puchar Drozda

W niedzielę (10 listopada) na Bugu w Siedliszczu odbyły się zawody o Puchar Drozda. Rywalizowano w dwóch kategoriach: ryba spokojnego żeru oraz drapieżnik. Ryby tego dnia za bardzo nie chciały współpracować, mimo to atmosfera była fantastyczna.

W czasie, gdy zawodnicy rozeszli się w poszukiwaniu ryb, fundator pucharu, Wiesław Drozd zajął się przygotowaniem pysznych golonek i kiełbasek. Wyniki: ryba spokojnego żeru – 1. Franciszek Zieliński, 2. Zbigniew Mordel, 3. Marian Grzywna. Ryba drapieżna: 1. Bogumił Mikulski, 2. Krzysztof Jędrzejewski, 3. Sławomir Konarski.

Nagrody oraz pamiątkowe gadżety ufundował Wiesław Drozd oraz Jakub Mruk z Pracowni Wędkarskiej Mandula Chełm Hand Made. (b)

Prezent dla wędkarza – tylko z Wodnikiem

Kupno prezentu dla wędkarza to prawdziwa sztuka. Pół biedy, jeśli znamy jego preferencje czy sposób łowienia. Gorzej sytuacja wygląda, kiedy wiadomo, że mąż, syn lub chłopak coś tam łowi, ale nie wiadomo, gdzie i na co. Właśnie dla takich osób najlepszą mikołajkową propozycją będzie bon na zakupy w sklepie wędkarskim „Wodnik”. Dla wszystkich, którzy zdecydują się na zakup takiego talonu, właściciel sklepu także ma prezent – zwiększa wartość każdego bonu o 20 procent. Promocja trwa do 6 grudnia, więc trzeba się spieszyć. (b)

Spinningowe Mistrzostwa Koła Kolejarz

Zawody odbyły się na Bugu w Woli Uhruskiej z udziałem 17 wędkarzy. Sędziowali Andrzej Zakrzewski i Bronisław Teteruk. Ryby brały bardzo słabo, gdyż tylko 3 wędkarzy zgłosiło ryby do wagi. Wyniki: 1. Sylwester Czwórnóg – 900 pkt., 2. Andrzej Mikulski – 110 pkt., 3. Andrzej Saja – 90 pkt..

Zawody Gruntowe Koła Sukces

Zawody odbyły się na Bugu w Dorohusku, startowało 15 wędkarzy. Sędziowali: Gustaw Kosarski i Sławomir Koniuszewski. Wyniki: 1. Alfred Kryszczuk – 4145 g (najdłuższa ryba 45 cm), 2. Krzysztof Egiert – 2010 g (najdłuższa ryba 34 cm), 3. Marek Pszczoła – 1710 g (najdłuższa ryba 49 cm), 4. Zbigniew Jaroszek – 1625 g (najdłuższa ryba 32 cm), 5. Andrzej Jaroszek – 1525 g (najdłuższa ryba 28 cm), 6. Edward Sabarański – 1215 g (najdłuższa ryba 33 cm).

Spinningowe Mistrzostwa Koła Sukces

Zawody rozegrano na Bugu w Dubience, sędziowali: Andrzej Jaroszek i Ewa Jaroszek. Ryby brały bardzo słabo, tylko dwaj wędkarze przynieśli ryby do wagi. Zwyciężył Sylwester Zalewski – 785 g (szczupak 52 cm), drugi był Artur Bogusiewicz – 145 g (okoń 24 cm).

Prace gospodarcze na zbiornikach

Pod koniec października i na początku listopada br. pracownicy biura ZO, realizując prośby kół, kosili trzcinę na zbiornikach Żółtańce, Stańków oraz zbiorniku Niwa I. Prace tego rodzaju są przeprowadzane cyklicznie ze względu na to, że trzcina utrudnia dostęp do stanowisk wędkarskich, zaś na zbiorniku Stańków zasłania pomosty wędkarskie. Stańków i Żółtańce udało się uporządkować w ciągu dwóch dni, bo trzcinę koszono kosiarką pływającą. Najtrudniej było na zbiorniku Niwa, gdzie z powodu niskiego poziomu wody użycie kosiarki było niemożliwe i dlatego większość prac była wykonywana ręcznie. Porządkowanie tego łowiska zajęło aż cztery dni. Do pomocy przy koszeniu włączyli się wędkarze z kół: Moczykij, Brzana, Wodnik, LIN Sawin, Środowiskowe oraz ChSM. (kd)

Zakończenie sezonu u Moczykija

Zarząd Koła Moczykij zaprasza swoich członków na zawody, które odbędą się 24 listopada na rzece Bug, w miejscowości Siedliszcze. Zbiórka w dniu zawodów o godz. 7.00 przy budynku remizy strażackiej. Metoda połowu dowolna, liczy się największa ryba. Szczegółowe informacje dostępne na stronie internetowej koła. (-)