Puchar Przewodniczącego NSZZ Solidarność przy MPGK

(3 września) Na Bugu w Woli Uhruskiej rozegrano zawody wędkarskie O Puchar Przewodniczącego NSZZ Solidarność przy MPGK sp. z o.o. w Chełmie Andrzeja Skolskiego”. W dwóch dyscyplinach (spławik i grunt) rywalizowało 19 zawodników, w tym pracownicy i emeryci spółki.

Sędzią głównym zawodów był Grzegorz Zalewski, któremu należą się również podziękowania za pomoc w przygotowaniu stanowisk. Puchar za największą rybę ufundował Jarosław Gruszecki – członek rady nadzorczej. W kategorii spławik wagą 6100 g puchar zdobył Piotr Olida. W kategorii grunt bezkonkurencyjny okazał się Marcin Gruszecki, który złowił najwięcej ryb (7860 g) oraz zainkasował nagrodę za największą rybę – leszcza o wadze 1980 g. W sumie zawodnicy złowili niemal 34 kilogramy ryb. Każdy z nich otrzymał bon do wykorzystania w sklepie wędkarskim Wodnik. Upominki za najniższą wagę ryb, ufundowane przez Wojciecha Kierepkę, zdobyli Krzysztof Szyszkowski i Radosław Jaroszek. Zakończenie zawodów odbyło się w stanicy wędkarskiej Pompka 2 przy wspólnej biesiadzie, gdzie królowały mięsa i wędliny ze sklepu Smaczek u Ani.

Wodnik zaprasza na mistrzostwa w spiningu

Zarząd koła Wodnik serdecznie zaprasza swoich wędkarzy na Spinningowe Mistrzostwa Koła, które odbędą się w niedzielę (18 września) na rzece Bug między Husynnem a Kolemczycami. Zbiórka zawodników o godz. 6:00 przy tzw. przerwańcu we wsi Husynne. Zapisy w sklepie wędkarskim Wodnik do 15 września.. Każdy z zawodników obowiązkowo ma posiadać siatkę do przechowywania ryb, bo zawody zostaną rozegrane na żywej rybie.

Puchar Kazika i Jarka

W sobotę (3 września) w Starosielu odbyły się towarzyskie zawody organizowane przez wieloletniego prezesa koła Sum Kazimierza Sawickiego oraz Jarosława Wieczorka. Puchar Kazika i Jarka zdobył w kategorii gruntowej Wiesław Drozd, zaś największego drapieżnika złowił Krzysztof Jędrzejewski. (b)