„PUCHAR” tym razem na Wytycznie

Zarząd Wędkarskiego Klubu Sportowego Chełm na jednym z ostatnich swoich posiedzeń postanowił, że ósma edycja klubowego pucharu odbędzie się na Wytycznie. Na podjęcie takiej decyzji miały wpływ m.in. słabe (i z roku na rok słabsze) wyniki uzyskiwane podczas zawodów organizowanych na Jeziorze Białym w Okunince.

Zmieniona została także formuła rozgrywania spinningowej rywalizacji. Po raz pierwszy rywalizowano w dwuosobowych teamach. Sprzyjająca pogoda, sprawnie przeprowadzone wodowanie łódek, a także zaangażowanie klubowiczów i uczestników zawodów w porannej organizacji otwarcia, umożliwiły rozpoczęcie zawodów o godz. 7:30. Łowiono do godz. 13:30. I jak to często bywa podczas zawodów, zmieniająca się aura popsuła nieco szyki tym, którzy po obiecujących treningach liczyli na przychylność okoni. Końcowy efekt był taki, że połowa drużyn (15 łódek) spłynęła bez ryby. Łącznie złowiono 40 ryb, w tym: 7 szczupaków, 2 sandacze i 31 okoni. Największym szczupakiem (ryba zawodów – 66 cm) pochwalić się mógł Jakub Mruk. „Pierwszą łódką zawodów” zostali: Paweł Piecuch i Karol Miksza, którym zmierzono trzy ryby (2 szczupaki i sandacza). (kwant)

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie w Kole „Brzanie”

Zarząd Koła PZW „Brzana” w Chełmie informuje, że 17 lipca br. o godz. 10:00 (a w przypadku braku quorum – o godz. 10:15) w świetlicy Komendy Miejskiej Policji w Chelmie odbędzie się Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków Koła w celu
wybrania prezesa koła.

Najbliższe zawody okręgowe

25 czerwca – II Spławikowe Grand Prix
Rzeka Bug – Włodawa Błonie (wieża widokowa w Orchówku), zbiórka o godz. 6:00. Startują 3-osobowe drużyny seniorów, reprezentujące koła PZW oraz zawodnicy indywidualni. Startowe 20 zł od zawodnika płatne w biurze ZO lub przed zawodami. Zgłoszenia do 22 czerwca br. (włącznie) w biurze Zarządu Okręgu, tel. 82 563 08 22.
26 czerwca – II Spinningowe Grand Prix
Jez. Glinki w Orchówku, zbiórka o godz. 6:00. Zawody odbędą się ze środków pływających, których posiadacze zwolnieni są z opłaty startowej. Dla pozostałych zawodników opłata startowa wynosi 40 zł od zawodnika. Zgłoszenia do 22 czerwca br. (włącznie) w biurze ZO.

Wielobój Wędkarski „Memoriał H. Kozaczuka i Wł. Lisieckiego”

Kapitanat Sportowy Zarządu Okręgu PZW w Chełmie informuje, że zawody odbędą się 2-3 lipca na rzece Bug w Woli Uhruskiej (dyscyplina spławikowa i gruntowa) i Siedliszczu (dyscyplina spinningowa). W zawodach udział biorą wyłącznie 3-osobowe drużyny kół PZW Okręgu Chełmskiego. Dopuszcza się udział drużyn składających się z zawodników reprezentujących różne koła wędkarskie. W skład drużyny wchodzą zawodnicy klasyfikowani w dyscyplinach: spławikowej, gruntowej i spinningowej. Zgłoszenia przyjmuje biuro Zarządu Okręgu do 27 czerwca (włącznie), osobiście lub telefonicznie – 82 563 08 22. Ze względu na pojemność łowiska liczba zgłoszeń jest ograniczona (liczy się kolejność zgłoszeń). Zawody odbędą się w dwóch, 5-godzinnych turach w sobotę i niedzielę. Zbiórka o godz. 7:00. Startowe w wysokości 50 zł od zawodnika płatne w pierwszym dniu zawodów.

Escott zaprasza

Zarząd Koła Escott zaprasza wędkarzy na gruntowe mistrzostwa koła, które odbędą się na rzece Bug w Woli Uhruskiej w dniu 26 czerwca. Zgłoszenia przyjmowane będą tradycyjnie przez skarbnika lub prezesa koła. (kd)

Wędkarski Dzień Dziecka w Białopolu

(5 czerwca) Zawody zorganizował Zarząd Koła PZW Karaś Białopole na zbiorniku Buśno. Startowało 15 uczestników. Sędziowali: Zdzisław Rusak (sędzia główny) i Tadeusz Nowak. Wyniki: 1. Sebastian Olejniczak – 840 pkt., 2. Patryk Kowalczuk – 580 pkt., 3. Julia Biniaszewska – 555 pkt., 4. Karolina Wolnicka – 555 pkt., 5. Kacper Krasnowski – 480 pkt., 6. Jakub Wolnicki – 460 pkt. O podziale miejsc trzeciego i czwartego zadecydowała dogrywka, podczas której lepsza była Julia Biniaszewska (dołowiła jeszcze 135 pkt.). Najdłuższą rybę zawodów złowił Sebastian Olejniczak (22 cm).

Spławikowe Mistrzostwa Koła Chełm Miasto

(12 czerwca) Na zalewie w Stańkowie 23 wędkarzy koła Chełm Miasto rywalizowało o mistrzostwo koła w dyscyplinie spławikowej. Wyniki: 1. Szymon Chciuk (2723 g ryb), 2. Wojciech Nadolski, 3. Andrzej Kowalczyk, 4. Artur Bogusiewicz, 5. Ryszard Ragaman, 6. Piotr Woźniak, 7. Sandra Mierzejewska (młodziczka). Największą rybą zawodów był lin o wadze 639 g złowiony przez A. Bogusiewicza. Sędziowali: Marian Giebudziński i Leszek Basaj. (sw)