Pucharowa środa

W najbliższą środę 18 września na siedmiu boiskach w naszym regionie zostanie rozegrana kolejna runda piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu okręgowym. Najwięcej emocji wywołuje mecz Startu Krasnystaw z rozpędzoną w czwartej lidze Włodawianką Włodawa.

To spotkanie odbędzie się na stadionie w Krasnymstawie o 16.00. Inny czwartoligowiec, Kłos Gmina Chełm ma równie co Włodawianka, wymagającego przeciwnika. Podopieczni Roberta Tarnowskiego zmierzą się z prowadzącą w lidze okręgowej Unią Białopole na jej terenie. Kolejna z czwartoligowych drużyn, Victoria Żmudź, pojedzie do Dorohuska na mecz z miejscową Granicą. Z kolei beniaminek IV ligi, Sparta Rejowiec Fabryczny w Siedliszczu zagra z miejscowym Spółdzielcą.

Rewelacja poprzednich rozgrywek Pucharu Polski Chełmska Husaria tym razem ma mniej wymagającego rywala, niż w poprzedniej rundzie, w której to wyeliminowała Brata Cukrownik Siennica Nadolna. Husaria na bocznym boisku stadionu miejskiego w Chełmie zmierzy się z Astrą Leśniowice.

Ciekawie powinno być w Wierzbicy, gdzie Ogniwo zagra z Bugiem Hanna. Obie drużyny zagrały ze sobą w ostatniej kolejce w lidze. Lepszy okazał się Bug. Ostatnią parę tworzą Hutnik Dubeczno i Unia Rejowiec. Wszystkie mecze rozpoczną się o godz. 16.00. W kolejnej rundzie Pucharu Polski na szczeblu okręgu zagra też trzecioligowa Chełmianka. (r)