Pudełko, które może uratować życie

Stowarzyszenie Wspólnie dla Gminy Krasnystaw wraz z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Krasnymstawie prowadzi akcję „Pudełko życia”, skierowaną do osób starszych i z niepełnosprawnościami, a także samotnie mieszkujących.

Celem akcji jest podniesienie poczucia bezpieczeństwa w zakresie zdrowia i życia. Projekt zakłada umieszczenie wszystkich ważnych informacji o danej osobie w jednym miejscu – w tzw. „Pudełku życia”.

W specjalnie przygotowanym pudełku znajduje się wypełniona zgodnie z instrukcją karta informacyjna, zawierająca numery telefonów lub adresy do najbliższych, których należy poinformować o pobycie w szpitalu, na co dana osoba choruje oraz jakie leki przyjmuje. Zgodnie z założeniem, miejscem na umieszczenie pudełka jest lodówka. Pudełko opatrzone jest specjalną naklejką z logo akcji, aby łatwo było je dostrzec i szybko wykorzystać zawarte w nim informacje o osobie potrzebującej pomocy.

Ważne mogą okazać się też np. informacje, że w domu znajduje się kot lub pies i komu przekazać zwierzę pod opiekę podczas nieobecności właściciela. W sytuacji akcji ratunkowej związanej z zagrożeniem zdrowia lub życia seniora i utraty kontaktu z nim, informacje zawarte w karcie informacyjnej znajdujące się w pudełku będą miały kluczowe znaczenie dla szybkiej reakcji pomocowej.

Osoby zainteresowane otrzymają specjalnie oznakowane pudełko wraz z kartą informacyjną, którą winny szczegółowo wypełnić oraz magnes na lodówkę, aby ratownicy medyczni wiedzieli, że tam mogą szukać informacji o pacjencie.

Pudełka można odbierać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Krasnymstawie oraz w siedzibie Stowarzyszenia Wspólnie Dla Gminy Krasnystaw (ul. Marii Konopnickiej 4). Więcej informacji pod numerem telefonu 82 576 65 93. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here