Pumptrack w budowie

Wykonawca już przygotowuje grunt pod przyszły tor pumptrackowy

W Świdniku ruszyła budowa pumptracku, czyli specjalnie ukształtowanego, asfaltowego toru do ekstremalnej jazdy na rowerze, rolkach czy deskorolce. Powstaje on w miejscu starego skateparku przy ul. Piłsudskiego.


Pumptrack to jedna z inwestycji wybranych do realizacji w ramach tegorocznego Świdnickiego Budżetu Obywatelskiego. Jego pomysłodawcą jest Świdnicki Klub Rowerowy „ALFA”, a wykonawcą – firma BTP Projekt z Poznania, która za ok. 430 tys. zł stworzy asfaltowy, kręty tor z przeszkodami, muldami, zjazdami i rampami wraz z infrastrukturą towarzyszącą, czyli ławkami i stojakami na rowery.

– Prace rozpoczęły się w zeszłym tygodniu. Firma obecnie porządkuje teren, a na wybudowanie pumptracku ma czas na do 2 listopada – informuje Marcin Dmowski, wiceburmistrz Świdnika ds. inwestycji i rozwoju.

– Cieszę się, że nasz pomysł jest już realizowany i miłośnicy dwóch kółek i zastrzyku adrenaliny będą mieli w Świdniku profesjonalne miejsce do realizowania swojej pasji – dodaje Bogusław Kocira, prezes ALFY.  JN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here