Punktuj piratów na mapie

43-latek z Lublina na trzy miesiące pożegna się z prawem jazdy. Zatrzymali mu je świdniccy policjanci za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Kierowca wpadł w miejscu oznaczonym na Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.


W ubiegłą środę, 18 kwietnia, w Krzesimowie (gm. Mełgiew) policjanci świdnickiej drogówki kontrolowali prędkość kierowców. Pojawili się w tym miejscu w związku ze zgłoszeniami naniesionymi przez okolicznych mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Na kierowców, którzy nie stosują się do przepisów, nie trzeba było długo czekać. Kierowca daci, który przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 23 km/h, został ukarany mandatem oraz punktami karnymi. Zatrzymano również kierującego fordem, który jechał z prędkością 124 km/h.

– W sytuacji przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h obligatoryjnie zatrzymywane jest prawo jazdy. W tym przypadku kierujący odmówił przyjęcia mandatu, tak więc sprawa będzie miała swój finał w sądzie. To już kolejny przypadek, kiedy aktywność lokalnej społeczności poprzez korzystanie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa przyczynia się do eliminowania z ruchu kierowców lekceważących przepisy ograniczenia prędkości – mówi mł. aps. Elwira Domaradzka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Z platformy Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa skorzystać można chociażby, wchodząc na stronę internetową świdnickiej komendy policji.
– Na stronie KMZB można sprawdzić, jakie zagrożenia są wskazywane w naszej okolicy jako uciążliwe lub samemu można takie zgłoszenie nanieść. Każde z nich zostanie zweryfikowane przez policjantów – dodaje E. Domaradzka. (w)