Puszcza pod młotek?

Dotychczasowy dzierżawca zrezygnował z prowadzenia ośrodka wypoczynkowego nad zalewem w Puszczy. Urzędnicy biorą pod uwagę sprzedaż nieruchomości.

Przez lata dzierżawcą ośrodka wypoczynkowego w Puszczy była parafia Św. Kazimierza w Chełmie. Czynsz był symboliczny, wynosił około stu złotych, ale urzędnikom bardziej niż na zarobku zależało na tym, aby ośrodek miał dobrego gospodarza. A ośrodek tętnił życiem. Ustawiono tam pola namiotowe, boiska sportowe, stołówkę. Organizowano obozy dla dzieci i młodzieży i inwestowano w infrastrukturę. Dwa lata temu parafia wystąpiła o rozwiązanie umowy. Nowym dzierżawcą ośrodka zostało Chełmskie Stowarzyszenie Wsparcia Bliźniego. Radni podnieśli czynsz do kilku tysięcy złotych. Nowy gospodarz miał kontynuować działalność poprzedniego, ale nie trwało to długo. W październiku ub.r. stowarzyszenie zrezygnowało z dzierżawy ośrodka. Na ostatniej sesji Krzysztof Gawrjołek, przewodniczący Rady Gminy Żmudź, oznajmił, że w najbliższym czasie radni spotkają się na komisji nad zalewem w Puszczy. Niewykluczone, że zdecydują o wystawieniu ośrodka na sprzedaż.
– Dokładnie obejrzymy infrastrukturę i zdecydujemy, co dalej – stwierdził przewodniczący Gawrjołek. – Jeśli zdecydujemy, że należy nieruchomość sprzedać, to trzeba byłoby doprowadzić otoczenie zbiornika do porządku, może też podzielić nieruchomość na działki, bo wtedy korzystniej byłoby to sprzedać. Do podjęcia decyzji potrzebna będzie wycena.
Wójt Edyta Niezgoda przyznaje, że gmina nie jest zainteresowana inwestowaniem w ośrodek wypoczynkowy nad zalewem w Puszczy.
– Dysponujemy piękną infrastrukturą nad zalewem „Dębowy Las” i na tym się skupiamy – mówi wójt. – Utrzymanie kolejnej tego typu nieruchomości to dla gminy spory wydatek, stąd rozważamy sprzedaż, ale decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła. (mo)