PWSZ ma wzięcie

Chełmska PWSZ ma powody do zadowolenia. Uczelnia jest drugą, najczęściej wybieraną państwową wyższą szkołą zawodową w Polsce – wynika z najnowszego raportu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

MNiSW przedstawiło wyniki rekrutacji na studia na rok 2016/2017. Według nich chełmska PWSZ kolejny rok z rzędu wyjątkowo dobrze poradziła sobie z problemem niżu demograficznego. Spośród 36 państwowych wyższych szkół zawodowych uplasowała się na drugim miejscu pod względem liczby kandydatów na studia. Mało tego – w rankingu została wymieniona jako jedyna uczelnia z Lubelszczyzny.
– To przede wszystkim konsekwencja odpowiedniej oferty – mówi Arkadiusz Tofil, rektor PWSZ w Chełmie. – Największą i stale rosnącą popularnością wśród kandydatów cieszą się oferowane przez naszą uczelnię kierunki techniczne. A szczególnie mechanika i budowa maszyn, która daje szanse wybrania atrakcyjnych specjalności (m.in. inżynieria lotnicza czy pilotaż samolotowy i śmigłowcowy), które dają gwarancję przyszłego zatrudnienia.
Kolejnymi kierunkami cieszącymi się dużą popularnością na chełmskiej uczelni były w tym roku pielęgniarstwo i stosunki międzynarodowe. Łącznie w tegorocznej rekrutacji na PWSZ wzięło udział 1100 kandydatów. (mg)