Pytania o targ

Taki wpis dotyczący modernizacji targowiska radna E. Lipniowiecka umieściła na swoim profilu na Facebooku

Radna Edyta Lipniowiecka obawia się, że w tym roku miastu nie uda się przeprowadzić modernizacji targowiska. – A szkoda, bo to ważna i potrzebna inwestycja – mówi radna ŚWS. Jej zdaniem prace można było zacząć już wcześniej i nie czekać do roku wyborczego.


Urząd Miast Świdnik już trzeci raz przystąpił do poszukiwań firmy, która wykona zaplanowany na ten rok pierwszy etap przebudowy targowiska. Dwa poprzednie przetargi trzeba było unieważnić, bo nikt się do nich nie zgłosił. Głos w sprawie targowiska zabrała ostatnio radna Edyta Lipniowiecka z opozycyjnego Świdnik Wspólna Sprawa.

Radna na Facebooku napisała, że już w grudniu ubiegłego roku mówiła, jaki będzie prawdopodobny scenariusz dotyczący remontu miejskiego targowiska.

„Niestety jak widać, miałam rację. Niestety, bo wszystkim nam zależy, by targowisko wreszcie zostało wyremontowane. Jak znam życie, odpowiedzią UM na mój zarzut będzie stwierdzenie, że problemy ze znalezieniem wykonawców mają wszystkie samorządy w Polsce… Nasuwa się tu jednak jedno pytanie: czy nie warto było rozpocząć przebudowy już wcześniej, zamiast czekać do roku wyborczego? – pyta radna.

W rozmowie z nami E. Lipniowiecka przyznaje, że choć trzyma kciuki za remont targowiska, ma poważne obawy, czy tę inwestycję uda się wykonać jeszcze w tym roku.

– Mamy czerwiec. Może jeśli w tym trzecim już przetargu znajdzie się wykonawca, uda się wykonać te prace na jesień. Jednak nie wydaje mi się, aby udało się to zakończyć w tym roku. Dokumentacja inwestycji była zapisana w budżecie w 2016 roku. W 2017 roku można było przystąpić do tych prac i zakończyć temat. Wiem też, że miasto czyniło starania o dofinansowanie na targowisko, ale tych pieniędzy nie dostaliśmy i być może właśnie brak tych środków nieco zastopował inwestycje. Jednak można było zrobić tak, jak w przypadku placu Konstytucji: zacząć realizację zadania, a na ewentualne środki zewnętrzne poczekać. Trudno mi zrozumieć taki punkt widzenia i intencje oraz to, czym się kierują się nasze władze przy wyborze inwestycji – mówi radna.

Władze miasta liczą, że przetarg wyłoni wykonawcę i prace na targu niebawem ruszą. Ci zainteresowani nim na składanie ofert czas mają do 21 czerwca. (w)