PZL z nowym szefem

Od ubiegłego tygodnia PZL-Świdnik ma nowego prezesa. Został nim Jacek Libucha, który zastąpił sprawującego tę funkcję tymczasowo Marco Lupo.


W ubiegłą środę (21 października) przedstawiciele grupy Leonardo Helicopters poinformowali o zmianie na stanowisku prezesa PZL-Świdnik. Nowym szefem świdnickich zakładów został Jacek Libucha.

To już kolejne kadrowe roszady w zarządzie firmy. Przypomnijmy, że w czerwcu br. ze stanowiska odwołano prezes Beatę Stelmach, a jej obowiązki tymczasowo przejął Marco Lupo, prezes Leonardo Polska.

– Nowy zarząd wnosi wszechstronne i bogate doświadczenie biznesowe, międzynarodowe oraz wiedzę ekspercką w zakresie wojskowości, która będzie korzystna dla organizacji jak i dla obecnie realizowanych oraz przyszłych projektów firmy. Pozwoli to również na utrzymanie solidnego partnerstwa z polskimi instytucjami rządowymi i wojskowymi w zakresie kluczowych wymagań oraz zagwarantuje gotowość ze strony PZL-Świdnik, w ściślej współpracy z Leonardo, dla zaspokajania wszelkich potrzeb wyrażonych przez naszych strategicznych odbiorców, zapewniając jednocześnie istotne wsparcie dla bezpieczeństwa narodowego i rozwoju gospodarczego – czytamy w komunikacie prasowym grupy Leonardo.

Jacek Libucha ukończył IESE Business School w Barcelonie z tytułem MBA. Wcześniej uzyskał dyplom magistra na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Przed karierą biznesową, przez 11 lat służył w Siłach Zbrojnych RP. Był m.in. dowódcą szwadronu szturmowego 25. Brygady Kawalerii Powietrznej. Posiada doświadczenie w przygotowywaniu i wykonywaniu operacji aeromobilnych z użyciem śmigłowców. Jest także absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej im. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu, US Coast Guard Academy w New London oraz US Army Ranger School w Georgii. Odznaczony, dwukrotny weteran zagranicznych operacji wojskowych. Przez ostatnie 12 lat pracował w Boston Consulting Group, gdzie zasiadał w zarządzie i był liderem Praktyki Dóbr Przemysłowych i Energetyki w Polsce. Jego dorobek biznesowy obejmuje bogate doświadczenie w inwestycjach kapitałowych, przekształceniach i optymalizacji procesów przemysłowych dla największych firm na polskim rynku.

Pochodzi ze Strzyżowa w województwie podkarpackim, jest żonaty, ma dwie córki. Jego zainteresowania to sport i podróże. Na początku tego roku samotnie, jako trzeci Polak, po 53 dniach wyprawy zdobył Biegun Południowy. (opr. w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here