PZL z wyróżnieniem

Organizatorzy wystawy docenili szczególne osiągnięcia świdnickiego przedsiębiorstwa w dziedzinie lotnictwa wojskowego i cywilnego. Wyróżnienie zostało przyznane również za przygotowanie stoisk wystawowych i kompleksową prezentację firmy
Międzynarodowa Wystawa Air Fair w Bydgoszczy jest okazją do spotkania się firm liczących się w branży lotniczej i zaprezentowania swoich produktów. W zorganizowanym pod koniec maja wydarzeniu uczestniczyła również reprezentacja PZL-Świdnik. Podczas salonu został zaprezentowany śmigłowiec W-3PL Głuszec, na co dzień pozostający w służbie 56. Bazy Lotniczej w Inowrocławiu
– Głuszec jest jednym z najważniejszych programów realizowanych w PZL-Świdnik i wiążemy z nim spore nadzieje. To efektywne kosztowo i sprawdzone rozwiązanie, które może znacząco zwiększyć zdolności bojowe Polskich Sił Zbrojnych – powiedział Krzysztof Krystowski, wiceprezes Leonardo Helicopters. – Po latach intensywnej pracy z Polskim Wojskiem i polskim sektorem badawczo-naukowym udało nam się doprowadzić do tego, że dysponujemy dziś dojrzałym i sprawdzonym śmigłowcem.
Śmigłowiec W-3PL Głuszec to rezultat bliskiej współpracy PZL-Świdnik, Polskich Sił Zbrojnych oraz Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych, który obecnie wykorzystywany jest przez polskie Wojska Lądowe. Głuszec to najnowsza, zmodernizowana wersja śmigłowca Sokół.
Organizator wystawy przyznał również PZL-Świdnik specjalne wyróżnienie za szczególne osiągnięcia w dziedzinie lotnictwa wojskowego i cywilnego oraz za profesjonalne przygotowanie stoisk wystawowych i kompleksową prezentację firmy.(kal)