Rachunki za prąd razy dwa

Z dwukrotnym wzrostem rachunków za prąd w porównaniu do ubiegłego roku muszą liczyć się jednostki organizacyjne powiatu świdnickiego i SP ZOZ w Świdniku.

– Stawki, które obowiązują są i tak o wiele niższe niż stawki rynkowe, które płacilibyśmy, gdybyśmy nie zorganizowali jednego wspólnego przetargu na dostawę energii elektrycznej dla wszystkich jednostek i szpitala – mówi starosta Łukasz Reszka.

Najtańsza oferta na dostawę energii dla samego starostwa i wszystkich powiatowych szkół, placówek, domów pomocy społecznej oraz świdnickiego szpitala w roku 2021 opiewała na niespełna 419 tysięcy złotych. Cena najtańszej, zresztą jedynej, oferty w przetargu na 2022 rok wyniosła prawie 981 tys. zł. Złożyła ją firma Entrade z Jawczyc i starostwo podpisało z nią umowę. – Zapłacimy więcej, stawka wynosi 88 groszy za kilowat, ale mimo wszystko to i tak stawka poniżej cen rynkowych. Gdyby nie to, że zrobiliśmy jeden duży przetarg, który objął wszystkie nasze instytucje, każda z nich płaciłaby dziś stawkę rynkową, czyli 1,20 zł – mówi starosta.

Umowa z firmą Entrade ma obowiązywać do końca roku. w

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here