Racławicka do poprawki

W miniony wtorek zakończył się II etap przebudowy ul. Racławickiej w Świdniku. Starostwo odebrało inwestycję, ale wytknęło wykonawcy drobne usterki.


Remont dotyczył fragmentu od skrzyżowania z ul. Kosynierów do al. Armii Krajowej. Ulica na całym odcinku zyskała nową nawierzchnię, chodniki i ścieżkę rowerową, a u zbiegu ul. Kosynierów, Racławickiej i Głogowej powstało rondo. Prace kosztowały 8 mln zł, z czego 2,1 mln zł pokryje dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Inwestycja zakończyła się z poślizgiem (pierwszy termin wyznaczony był na koniec października), a drogowcy nie ustrzegli się drobnych usterek.

– Podczas odbioru ujawniono niewielkie wady w wykonaniu. Pojawił się m.in. problemem z uruchomieniem oświetlenia i właściwym zagospodarowaniem terenów zielonych – przyznaje Bartłomiej Pejo, wicestarosta powiatu świdnickiego. – Wykonawca ma czas na ich usunięcie do wiosny, a droga jest na siedmioletniej gwarancji.

Powiat szykuje się już do III, ostatniego etapu przebudowy ul. Racławickiej, a w zasadzie łączącej się z nią alei Armii Krajowej i ulicy Gen. Maczka.. Wykonawcą, podobnie jak II etapu, będzie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S.A. Inwestycja pochłonie ok. 4 mln i są 60 proc. będzie dofinansowana z FDS.

– Jeszcze w tym roku przeprowadzone zostaną prace geodezyjno-pomiarowe, a wiosną przyszłego roku rozpoczną się prace budowlane. Planowany termin zakończenia całej przebudowy to 31 października 2020 rok – informuje wicestarosta Pejo. JN