Rada powiatu apeluje do lekarzy

Radni powiatu krasnostawskiego zwrócili się z apelem do lekarzy rodzinnych o „realizowanie świadczeń w pełnym zakresie”. Wszystko przez to, że mieszkańcy skarżą się na utrudniony dostęp do lekarzy pierwszego kontaktu.

Od kilku miesięcy pacjenci w całej Polsce, w tym z powiatu krasnostawskiego, skarżą się na problemy z dostępem do lekarzy rodzinnych. Głos w sprawie zajęła w ubiegłym tygodniu tutejsza rada powiatu.

– W trosce o zdrowie pacjentów, w związku z nasilającą się na terenie naszego kraju pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 oraz docierającymi do rady powiatu w Krasnymstawie głosami zaniepokojonych pacjentów o ciągle trwających ograniczeniach w dostępie do lekarza pierwszego kontaktu i ograniczonym wykonywaniu obowiązków podstawowej działalności leczniczej przez Niepubliczne Zakłady Opieki Zdrowotnej, zwracamy się z apelem o realizowanie świadczeń w pełnym zakresie tj. przede wszystkim pełnej dostępności do osobistych wizyt pacjenta w poradni i wizyt domowych – czytamy w apelu podpisanym w imieniu radnych przez Witolda Boruczenko – przewodniczącego rady powiatu oraz Leszka Janeczka – przewodniczącego komisji ochrony zdrowia o polityki społecznej.

– Obecna sytuacja jest bardzo poważna i tak należy ją traktować. Niepokoi nas wzrastająca liczba zgonów, przede wszystkim niecovidowych, co jawnie wynika z ograniczenia dostępu do lekarza. Odpowiedzialność za zdrowie mieszkańców powiatu krasnostawskiego leży w Państwa rękach – kończą swój apel radni. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here