Radna Ewa Szczur nie żyje

Smutna informacja dotarła do nas z Izbicy. 13 kwietnia zmarła radna tamtejszej rady gminy Ewa Szczur. Miała 64 lata. – To niepowetowana strata dla całej społeczności naszej gminy. Radna Ewa była wspaniałym i lubianym człowiekiem – podkreśla Jerzy Lewczuk, wójt Izbicy.

Ewa Szczur była z zawodu pielęgniarką. Przez lata pracowała w Ośrodku Zdrowia w Izbicy, a także w SP w Izbicy. W 2017 r. przeszła na emeryturę.

– Wówczas postanowiła, że jeszcze bardziej zaangażuje się w życie naszej gminy. Po raz pierwszy dostała się wówczas do rady gminy, wygrywając wybory uzupełniające – mówi Jerzy Lewczuk, wójt gminy Izbica. Ewa Szczur kandydowała właśnie z komitetu wyborczego wójta Lewczuka. – Sprawdziła się jako radna i w 2018 r. ludzie znów jej zaufali i ponownie wybrali do rady. Pani Ewa pełniła w niej funkcję przewodniczącej komisji oświaty, kultury, zdrowia i opieki społecznej – dodaje.

Ewa Szczur zmarła niespodziewanie 13 kwietnia. Miała 64 lata.

– Z wielkim żalem i smutkiem informujemy, iż w dniu 13 kwietnia 2021 roku zmarła Pani Ewa Szczur, Radna Gminy Izbica, członek Komisji Rewizyjnej Gminnego Klubu Sportowego Ruch Izbica oraz wielki przyjaciel i sympatyk Naszego Klubu. Ś.P. Ewa Szczur wielokrotnie bezinteresownie wspierała statutową działalność Klubu, który zawsze był bliski jej sercu. W 2020 roku podczas zebrania sprawozdawczo-wyborczego została wybrana na członka Komisji Rewizyjnej Stowarzyszania GKS Ruch Izbica – czytamy na stronie internetowej Ruchu Izbica.

– Ewa była przez wszystkich lubiana – podkreśla wójt Lewczuk. – Lubiły ją dzieci, inni mieszkańcy, radni. Była osobą ciepłą, bezkonfliktową, wrażliwą na los drugiego człowieka. Doskonale też odnajdywała się w roli samorządowca. Była zwolenniczą odzyskania przez Izbicę praw miejskich, cieszyła się, że w Izbicy powstaje Centrum Turystyczno-Kulturalne, w którym znajdzie się miejsce dla Ochotniczej Straży Pożarnej. Śmierć radnej Ewy Szczur to niepowetowana strata dla całej społeczności naszej gminy – podkreśla wójt. (k, fot. Ruch Izbica)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here