Radna lustruje place

Radna Edyta Lipniowiecka postuluje, by nad ławeczkami na placach zabaw postawić zadaszenia

Radna Edyta Lipniowiecka (ŚWS) proponuje, by miasto zainstalowało zadaszenia nad ławkami przy placach zabaw, bo w letnie, słoneczne dni nie sposób w takich miejscach posiedzieć.


– Zbliża się okres wiosenno-letni, a nie przy wszystkich placach zabaw są drzewa, pod którymi można schować się przed słońcem. Sprawdzałam, czy z takich rozwiązań korzystają może inne gminy, ale nie znalazłam takich informacji, więc tym bardziej byłoby fajnie, gdybyśmy zrobili coś takiego jako pierwsi – mówiła podczas sesji radna Edyta Lipniowiecka, która sama jest młodą mamą.
Z sali padła uwaga, że pomysł bardziej nadaje się do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego.
– Jako radna chciałam to najpierw zgłosić na forum. Jeśli gmina uzna, że lepiej byłoby to zgłosić to do budżetu obywatelskiego, zastanowimy się, czy to realizować w ten sposób – stwierdziła Lipniowiecka.
Podczas sesji radna pytała również, czy jest możliwość, aby „Słoneczny Plac”, który niebawem powstanie przy ul. Klonowej miał sztuczną nawierzchnię, a nie, jak to jest zapisane w projekcie – z piasku.
– Nie wiem, czy jest możliwość, aby na tym etapie coś zmienić i czy jako radna mogę w tę sprawę ingerować, ale zwróciły się do mnie mamy, które uważają, że sztuczna nawierzchnia byłaby bezpieczniejsza, łatwiejsza w utrzymaniu i bardziej higieniczna – mówiła radna.
„Słoneczny Plac” to inwestycja wybrana do realizacji przez mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego. Jak wyjaśnia Michał Piotrowicz, zastępca burmistrza Świdnika, na tym etapie nie przewiduje się wprowadzania żadnych zmian.
– Wnioski są już przyjęte do realizacji, a przetargi na nie w większości ogłoszone. Jeśli chodzi o plac zabaw przy Klonowej, wykonawca jest już wyłoniony. Będziemy się z nim rozliczać ryczałtowo i na tym etapie takich zmian nie możemy już wprowadzać – wyjaśnia M. Piotrowicz. (w)