Radna progu nie odpuści

Radna Magdalena Szabała zabiega o zamontowanie przez urząd miasta na ul. Traugutta, między ulicami Wojska Polskiego i Sienkiewicza, progu zwalniającego. Ratusz twierdzi, że nie pozwalają na to przepisy i można tam co najwyżej postawić znaki ograniczające prędkość.


Magdalena Szabała (Świdnik Wspólna Sprawa) jeszcze w marcu w interpelacji do burmistrza Waldemara Jaksona wnioskowała o montaż progów zwalniających na ul. Traugutta na wysokości parkingu przy zespole przedszkolnym przy Szkole Podstawowej nr 4. Zdaniem radnej kierowcy nagminnie przekraczają ta prędkość i często dochodzi do niebezpiecznych sytuacji.

W imieniu burmistrza radnej odpowiedziała sekretarz miasta Ewa Jankowska, która napisała, że ze względu na zbyt małe odległości między skrzyżowaniami nie ma możliwości montażu w tym miejscu progów, bo byłoby to niezgodne z przepisami wydanymi przez ministra infrastruktury.

– Uwzględniając, iż ww. odcinek zlokalizowany jest w pobliżu przedszkola i szkoły podstawowej w celu poprawy bezpieczeństwa pieszych zostaną ustawione i wymalowane dodatkowe znaki pionowe i poziome – poinformowała sekretarz Jankowska, dodając, że mieszkańcy, widząc kierowców łamiących przepisu ruchu drogowego, powinni to zgłaszać policji i straży miejskiej.

Radna nie jest usatysfakcjonowana odpowiedzią Ratusza. – Same znaki nie wystarczą i nie wyhamują niektórych kierowców. Mieszkańcy oczekują ustawienia w tym miejscu progów zwalniających. Miasto tłumaczy się cały czas przepisami, ale gdyby poszukało, na pewno udałoby się znaleźć jakieś rozwiązani – mówi Magdalena Szabała, obiecując, że będzie konsekwentnie upominać się w mieście o skuteczną poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu. JN

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here