Radna-sołtys zabiega o remont

Radni i mieszkańcy gminy Izbica zwrócili się do zarządu powiatu krasnostawskiego z apelem o jak najszybszą przebudowę drogi Ostrzyca-Romanów-Dworzyska. Nawierzchnia znajduje się w opłakanym stanie.

Do starostwa powiatowego w Krasnymstawie wpłynęła petycja podpisana przez radną gminy Izbica i sołtys Romanowa Alicję Piłat, która w imieniu rady i mieszkańców gminy Izbica, zwróciła się z prośbą o wykonanie dokumentacji na modernizację drogi powiatowej na odcinku Ostrzyca – Romanów – Dworzyska oraz wymianę nawierzchni drogi.

– Powyższy wniosek mieszkańcy uzasadniają złym stanem technicznym nawierzchni i koniecznością położenia nowej nawierzchni – napisała radna Piłat. – Powstałe ubytki i koleiny uniemożliwiają bezpieczny przejazd. Przejazd powoduje ponadto niszczenie pojazdów, ale przede wszystkim stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia uczestników ruchu drogowego na tym odcinku – przekonuje.

Radna zauważa, że sytuację pogarsza fakt, iż droga Ostrzyca-Dworzyska jest narażona na zwiększony ruch samochodów ciężarowych. Często przebiega przez nią objazd, gdy na drodze krajowej Lublin-Zamość dojdzie do jakiejś kolizji czy wypadku. – Przez to miejsce biegnie też ścieżka rowerowa Green Velo, dla której nie ma wyznaczonego dodatkowego przejazdu. Rowerzyści zmuszeni są korzystać z jezdni będącej w złym stanie technicznym, co grozi wypadkiem. Taki stan drogi jest też niechlubną wizytówką naszej miejscowości i gminy – dodaje radna Piłat.

Tak się składa, że do 15 listopada samorządy mają obowiązek przygotować projekty budżetów na przyszły rok i przesłać je do Regionalnej Izby Obrachunkowej. Władze powiatu krasnostawskiego mogą zatem już teraz w przyszłorocznym budżecie zaplanować pieniądze na oczekiwaną przez mieszkańców Ostrzycy i Dworzysk inwestycję. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here