Radna tortu nie skosztuje, ale wcale nie żałuje

Zaczęło się od vouchera na tort, który podczas świdnickiego finału WOŚP wylicytowała radna Edyta Lipniowiecka. Urodzinowy wypiek zobowiązał się przygotować osobiście wiceburmistrz Marcin Dmowski, ale ostatnio za aprobatą radnej, zaproponował, aby voucher zlicytować raz jeszcze, tym razem na pomoc uchodźcom z Ukrainy.

W styczniu podczas finału WOŚP w Świdniku radna Rady Powiatu Świdnickiego Edyta Lipniowiecka za 750 zł wylicytowała voucher na tort urodzinowy, który osobiście miał przygotować wiceburmistrz Marcin Dmowski.

Radna zastrzegła wówczas, że chciałaby go otrzymać w kwietniu, kiedy świętuje swoje urodziny. Wiceburmistrz zaproponował ostatnio, aby voucher wykorzystać jeszcze raz, również w szczytnym celu.

– Zadzwoniłem do Edyty z propozycją ponownej licytacji, z której zysk zasiliłby konto Komitetu Pomocy SOS Solidarność, zbierającego środki na pomoc dla uchodźców przebywających w naszym mieście i oczywiście zareagowała bardzo pozytywnie – mówi M. Dmowski.

Voucher można było licytować na Facebooku do ubiegłego czwartku. Najwyższa z zaproponowanych kwot to 1 100 zł. Jednak jedna z pań biorących udział w zabawie, zadeklarowała, że bez względu na to, czy wygra, czy nie, zaproponowaną przez siebie kwotę i tak wpłaci na konto komitetu. Z kolei M. Dmowski zobowiązał się, że przekaże równowartość sumy, za którą tort się sprzeda.

Radna Edyta Lipniowiecka absolutnie nie żałuje, że oddała swój voucher.

– Dzięki temu, że jeszcze raz wystawiliśmy go na licytację, ta pomoc jest podwójna, czy już nawet potrójna, a z tego można się tylko cieszyć. Cieszę się, że nawet w taki symboliczny sposób mogę pomóc – mówi radna.(w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here