Radna zabiega o wybieg

– W naszym mieście brakuje wybiegu z prawdziwego zdarzenia dla psów, a właściciele czworonogów od lat czekają na taką inwestycję – pisze w interpelacji do burmistrza radna Magdalena Szabała, pytając jednocześnie o możliwość stworzenia takiego miejsca w nowym parku przy ul. Krępieckiej.


Co prawda w Świdniku (przy ul. Piłsudskiego) przed kilkoma laty, w ramach Budżetu Obywatelskiego, powstał wybieg dla psów, ale zdaniem wielu właścicieli czworonogów jedno takie miejsce to za mało. Z prośbą o stworzenie kolejnego, zwróciła się do władz miasta radna Magdalena Szabała (ŚWS), miłośniczka zwierząt i lekarz weterynarii, wskazując, że takie miejsce mogłoby powstać w nowym parku przy ul. Krępieckiej, a wybieg powinien być ogrodzony, wyposażony w kosz na psie odchody, ławki dla właścicieli oraz tor zabaw dla psów – i co ważne – przestrzeń dla psów powinna być większa, niż ta zlokalizowana przy ul. Piłsudskiego.

W odpowiedzi na pismo radnej, Ratusz odpisał, że jest przychylny stworzeniu kolejnego wybiegu dla psów. Zaproponowano jednak, aby powstał on w innym miejscu niż proponowała radna, gdyż park przy Krępieckiej przeznaczony jest na rekreację m.in. grillowanie czy imprezy plenerowe.

– Po zweryfikowaniu dostępnych nieruchomości należących do Gminy Miejskiej Świdnik jesteśmy w stanie zaproponować inną lokalizację. Jest to nieruchomość o pow. 8 arów położona wzdłuż ul. Gen. Maczka w Świdniku, od strony torów PKP. Teren ten jest trawiasty z wysokimi nasadzeniami drzew, dzięki czemu będzie on w części zacieniony. Lokalizacja ta stanie się idealnym miejscem dla mieszkańców os. Wschód oraz dla mieszkańców z centrum miasta – odpowiedział burmistrz na interpelację, dodając, że miasto dołoży starań, aby zrealizować ten projekt w kolejnym roku. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here