Radni oddali diety

Radni gminy Kamień przekazali swoje diety na rzecz pogorzelców, którzy w pożarze stracili dorobek życia. Rodzina z Kolonii Kamień chce odbudować dom. Potrzebne są pieniądze.

Tragedią rodziny Blachów z Kolonii Kamień wciąż żyje cała gmina. Mieszkańcy próbują włączać się w pomoc rodzinie, której dom doszczętnie spłonął. O sprawie rozmawiano podczas ostatniej sesji Rady Gminy Kamień. Radni postanowili wesprzeć pogorzelców. Diety za środowe posiedzenie – po 130 zł – przekazali na konto, na którym zbierane są pieniądze na rzecz państwa Blacha. Część radnych i sołtysów z miejscowości Mołodutyn, Haliczany i Koczów, należących do parafii w Kumowie, planuje kwestować po niedzielnej mszy świętej.
– Bardzo dziękuję w imieniu swoim i mojej rodziny za pomoc – mówi Agata Blacha. – Mieszkańcy okazują nam w tym trudnym czasie wiele wsparcia. Obecnie prowadzimy rozbiórkę spalonego budynku. Zamierzamy zbudować nowy dom. Wiadomo, że to ogromny wydatek. Będziemy wdzięczni za wszelką pomoc.

Przypomnijmy. W nocy 27 września br. w domu Państwa Blacha z Kolonii Kamień wybuchł pożar. Pięcioosobowa rodzina: małżeństwo Jacek i Agata, dwoje ich dzieci oraz babcia cudem uciekli z płomieni. Wybiegli z domu tak, jak stali, w piżamach. Spłonął dorobek ich życia. Gmina przekazała zasiłek, wydrukowano ulotki z apelem, które można zobaczyć na przystankach autobusowych i stronie internetowej Urzędu Gminy Kamień. Wyznaczono miejsce, gdzie składane są rzeczy przekazane dla pogorzelców przez ludzi dobrej woli. Zaoferowano meble, ubrania dla dzieci, cement. Wpłat można dokonywać na konto: WBS Chełm: 75 8187 0004 3003 0072 7532 0001 z dopiskiem „Pomoc dla Pogorzelców”. (mo)