Radni postawią dyrektora do pionu?

Andrzej Gołąb - dyrektor Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie

Miarka się przebrała. Mający bardzo duże wsparcie posłanki Teresy Hałas dyrektor Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie, Andrzej Gołąb, będzie tłumaczył się powiatowym radnym na nadzwyczajnej sesji. A ma z czego, bo w ostatnich dniach zwolnił dyscyplinarnie dwoje pracowników, a stanowisko dyrektora łączy z funkcją wiceprezesa zarządu w Towarzystwie Historycznym im. Antoniego Patka, które swoją siedzibę ma pod tym samym adresem co Muzeum. W samej placówce atmosfera jest bardzo napięta.

Andrzej Gołąb, dyrektor Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie, w poniedziałek 11 lipca zwolnił dyscyplinarnie dwoje pracowników: etnologa i kierownika działu kadr. O jego zamiarach informowaliśmy w ubiegłym wydaniu. On sam nie chciał ujawniać szczegółowych powodów swojej decyzji. Stwierdził jedynie, że zwolnienia dyscyplinarne to efekt rażących naruszeń obowiązków pracowniczych. Nam udało się nieoficjalnie ustalić, że przyczyną zwolnienia było m.in. palenie papierosów w pracy. Pracownicy mieli też odmówić zniesienia szklanych gablot…

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu papierowym i w wydaniu PDF z 18.07.2022 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.


1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here