Radni przeciwko burmistrzowi

Kolejne głosowanie nie po myśli burmistrza Roberta Kościuka. Rada miasta Krasnystaw nie wyraziła zgody na utworzenie Centrum Usług Wspólnych.

Wygląda na to, że radni miasta Krasnystaw postanowili pokazać burmistrzowi Robertowi Kościukowi miejsce w szeregu. Po tym, jak odrzucili proponowaną podwyżkę opłat za śmieci i nowe stawki podatku od nieruchomości, na tej samej sesji nie wyrazili zgody na utworzenie Centrum Usług Wspólnych.

I to mimo apelów samego Kościuka. – Możliwość organizowania Centrów Usług Wspólnych wprowadzono ustawowo w 2015 r. – rozpoczął burmistrz. – Założeniem było to, aby pewne działania, które multiplikują się w poszczególnych jednostkach, były sprowadzone do jednego miejsca, do Centrum Usług Wspólnych właśnie – dodał.

Kościuk podkreślił, że takie rozwiązanie przyjęło się w wielu dużych miastach. – CUW poprawiłoby funkcjonowanie i organizację wykonywania zadań publicznych przez jednostki samorządu terytorialnego poprzez m.in. ujednolicenie i zintegrowanie wielu powtarzalnych funkcji operacyjnych wykonywanych niezależnie przez poszczególne jednostki organizacyjne.

Ma to wpłynąć na usprawnienie obiegu informacji, dokumentów, wzrost efektywności pracy, a także na oszczędzenie czasu dyrektorom tych jednostek. To było najważniejsze założenie ustawodawcy. Z tego rozwiązania korzystają dziś ministerstwa, wojskowe ośrodku gospodarcze – kontynuował Kościuk.

Burmistrz zaznaczył, że w pierwszym okresie działania takiego Centrum w Krasnymstawie, większych oszczędności miasto by może nie miało, ale z czasem byłyby one odczuwalne. – Mając to na uwadze, prosiłbym radnych o zagłosowanie nad projektem tej uchwały – apelował burmistrz.

Radni nad uchwałą w ogóle nie dyskutowali. Po prostu na utworzenie Centrum Usług Wspólnych się nie zgodzili. Za uchwałą był jedynie Marek Wrzesiński, wstrzymali się Lech Berezowski, Janusz Rzepka i Marcin Worotyński, reszta radnych (11) była przeciw. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here