Radny chce być… radnym

Zdzisław Krupa, wójt gminy Rejowiec Fabryczny, odetchnął z ulgą. Jerzy Kwiatkowski z PiS-u, radny powiatu chełmskiego, nie będzie jego konkurentem w jesiennych wyborach samorządowych.

Przez długi czas nie było pewne, czy radny powiatu chełmskiego, Jerzy Kwiatkowski z PiS-u, na co dzień mieszkaniec Kaniego, będzie kandydował na wójta gminy Rejowiec Fabryczny. Wieść o tym, że Kwiatkowski może ubiegać się o stanowisko wójta, najbardziej zaniepokoiła rzekomo obecnego włodarza gminy, Zdzisława Krupę. Kwiatkowski, który już dwie kadencje zasiada w radzie powiatu chełmskiego, byłby dla Krupy poważnym konkurentem.

Okazuje się, że wójt Krupa może odetchnąć z ulgą. Jerzy Kwiatkowski podjął decyzję, że będzie kandydował jedynie do rady powiatu chełmskiego, z listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nr 1, skupiającym cztery samorządy: Rejowiec, Rejowiec Fabryczny miasto, Rejowiec Fabryczny gmina i Siedliszcze. Ma startować z pierwszego miejsca.

– Miałem pytania od wielu osób, czy będę kandydować na wójta, ostatecznie zdecydowałem, że chcę kontynuować swoją pracę dla powiatu chełmskiego – mówi Kwiatkowski. – Z żoną prowadzę rodzinę zastępczą i na tym też chcę się dalej skupiać. (s)