Radny prosi i… ma

O montaż ławek, śmietniczek i pojemników na psie odchody wzdłuż al. Solidarności prosi radny Grzegorz Doroba. Jak zapewnia Ratusz, wszystkie wnioski radnego zostaną uwzględnione, choć na realizację części z nich trzeba będzie poczekać.

– Na całej długości ulicy, od ronda Jana Pawła II do ronda im. Alfreda Bondosa nie ma ani jednego kosza na śmieci, żadnego kosza na psie odchody i ani jednej ławeczki. Proszę o przeanalizowanie planu rozmieszczenia na tej uczęszczanej przez mieszkańców naszego miasta ulicy wspomnianych elementów. Ułatwi to wszystkim codzienne funkcjonowanie, a z usytuowanych przy ulicy wiat przystankowych znikną zalegające w nich różne nieczystości – pisze w interpelacji radny Grzegorz Doroba (klub KO).

W odpowiedzi na te uwagi burmistrz wyjaśnił, że spółka Pegimek otrzymała już zlecenie dotyczące ustawienia śmietniczek przy znajdujących się na tym odcinku przystankach. Nieco dłużej będzie trzeba poczekać za to na kosze na psie nieczystości.. Ich zakup i montaż został zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego.

Jeśli zdobędzie wymaganą liczbę głosów, zostanie zrealizowany w przyszłym roku. Gdyby tak się nie stało, miasto rozważy zakup pojemników z innych środków i ustawi je wzdłuż ulicy.. Jeśli budżet pozwoli, jeszcze w tym roku zakupione i zamontowane zostaną nowe ławki; alternatywnym rozwiązaniem będzie ustawienie używanych ławek zdemontowanych z innych części miasta. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here