Radny prosi o basen

Radny Marcin Bubicz na co dzień pracuje w biurze Włodzimierza Karpińskiego, posła Platformy Obywatelskiej oraz studiuje prawo na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej. Do niedawna zasiadał w radzie dzielnicy Czechów Północny, był jej wiceprzewodniczącym. Funkcję miejskiego radnego pełni od grudnia 2018 roku. Zastąpił Mariusza Banacha, który mandat sprawował zaledwie przez kilka tygodni, po czym wrócił na stanowisko zastępcy prezydenta ds. oświaty i wychowania. W październikowych wyborach Bubicz startował z okręgu numer 4 (Czechów Południowy, Czechów Północny, Sławin). Zagłosowało na niego 1658 osób (6,74 % głosów).

Radny Marcin Bubicz w swojej pierwszej interpelacji prosi prezydenta Lublina o budowę pływalni dla mieszkańców Sławina i Botanika.


Bubicz przekonuje, że mieszkańcy od lat oczekują budowy basenu w swojej dzielnicy, a najbliższe pływalnie znajdują się w zbyt dużej odległości od Sławina (na Czechowie lub w centrum miasta). Jako lokalizację basenu proponuje okolice Zespołu Szkół nr 12. – Miasto Lublin uzyskało dofinansowanie na budowę basenów przy ulicy Łabędziej czy ulicy Roztocze ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki. Jednakże, aby starać się o takie dofinansowanie, samorząd musi przedstawić odpowiednią dokumentację techniczną i pozwolenie na budowę – przekonuje Marcin Bubicz.

W odpowiedzi na zapytanie radnego zastępca prezydenta Lublina ds. Inwestycji i Rozwoju Artur Szymczyk stwierdził, że na terenie Zespół Szkół nr 12 przy ul. Sławinkowskiej 50 w Lublinie przewidziana jest rezerwa terenu pod budowę basenu. Jednak budowa krytej pływalni nie nastąpi szybciej niż w 2021 roku. Nie jest też znany jej koszt.

„Realizacja budowy basenu zależna jest od możliwości budżetowych miasta” – odpowiedział zastępca prezydenta Lublina. – Obecnie trwa procedura przetargowa na wykonanie dokumentacji projektowej segmentu przedszkolnego Zespołu Szkół nr 12 – dodał.

To konieczność, bo oddana do użytku pięć lat temu nowoczesna szkoła na Sławinku jest już zbyt ciasna. Uczęszcza do niej ponad tysiąc dzieci i 300 przedszkolaków, a wciąż brakuje miejsc dla kolejnych podopiecznych. W nowo wybudowanym segmencie szkoły znaleźć się mają więc oddziały przedszkolne dla około 150 maluchów. Zakończenie jego budowy planowane jest przez ratusz na rok 2021 rok.

Emilia Kalwińska

Ważna funkcja dla studenta

Marcin Bubicz (24 l.) najmłodszy lubelski radny został przewodniczącym komisji ds. rozpatrywania skarg, wniosków i petycji przy Radzie Miasta Lublin. Powołanie komisji ma związek ze zmianami wprowadzonymi do statutu miasta. Zasiądą w niej: Marcin Bubicz, Piotr Choduń, Zbigniew Jurkowski, Monika Orzechowska z klubu radnych Krzysztofa Żuka oraz Piotr Gawryszczak, Piotr Popiel i Małgorzata Suchanowska z klubu radnych PiS. Członkowie komisji zostali wybrani niemal jednomyślnie podczas ostatniej sesji rady miasta. GR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here