Radny uprzedził służby?

Andrzej Korkosz zrezygnował z zasiadania w zarządzie powiatu krasnostawskiego. Ktoś dopatrzył się, że radny prowadzi prywatną działalność gospodarczą, a funkcji tych łączyć nie można.

Andrzej Korkosz to lekarz chirurg. Od 2010 r. jest radnym powiatowym, a od 2014 r. także członkiem zarządu powiatu z ramienia PSL. Z drugiej z tych funkcji zrezygnował jednak w połowie ubiegłego tygodnia. Dlaczego? Z samym zainteresowanym nie udało się nam porozmawiać, nie odbierał telefonów. Niewiele więcej do powiedzenia miał Wojciech Hryniewicz, sekretarz powiatu.
– Potwierdzam, pan Korkosz złożył rezygnację z zasiadania w zarządzie powiatu krasnostawskiego, nadal będzie natomiast radnym – stwierdził Hryniewicz, szczegółów nie chciał jednak zdradzać. Nieoficjalnie udało się natomiast ustalić, że Korkosz uprzedził działania służb przyglądających się oświadczeniom majątkowym składanym przez samorządowców. Z ostatniego z nich wynika bowiem, że radny prowadzi „indywidualną, specjalistyczną praktykę lekarską w miejscu wezwania”, co dało mu w 2015 r. 82 tys. zł dochodu. A praktyka taka, czyli łączenie działalności gospodarczej z funkcją członka zarządu, jest niezgodne z prawem. Do tematu wrócimy. (kg)