Radny uważa, że się da

O dodatkowe miejsca parkingowe przy ulicach Głowackiego i Kościuszki prosi w swojej interpelacji radny Marcin Magier. Urząd Miasta właśnie analizuje jego wniosek i wstępnie nie mówi „nie”.


Radny Magier uważa, że w niektórych miejscach wzdłuż wąskich, jednokierunkowych uliczek Głowackiego i Kościuszki, po których poruszają się również piesi, dałoby się kosztem kawałka trawnika od strony bloków utworzyć miejsca do skośnego parkowania, bo tych na osiedlu jest jak na lekarstwo.

– Obecnie mieszkańcy mimo zakazu często pozostawiają swoje pojazdy na poboczach tych ulic ryzykując mandat i utrudniając ruch pieszym oraz swobodny przejazd innym samochodom – pisze w interpelacji Marcin Magier (klub burmistrza Waldemara Jaksona), pytając czy miasto dysponuje w tym miejscu gruntami pod taką inwestycję i jaki byłyby jej szacunkowy koszt.

Radny oficjalnej odpowiedzi jeszcze nie dostał, ale wstępnie ratusz nie mówi „nie”.

– Analizujemy czy proponowane przez radnego rozwiązanie jest możliwe do zrealizowania w tym obszarze i jakie byłby ewentualne koszty. Jeszcze nie mamy konkretnej decyzji, ale oczywiście bierzemy pod uwagę tę propozycję – mówi Marcin Dmowski, wiceburmistrz ds. inwestycji i rozwoju. JN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here