Radny walczy o koperty

Świdnicki radny Marcin Magier, który od początku tej kadencji, pierwszej w jego samorządowej karierze, złożył już kilkadziesiąt interpelacji, z czego co najmniej kilkanaście doczekało się realizacji, tym razem rusza z akcją na rzecz niepełnosprawnych kierowców.

Niedawno radny Magier (klub radnych burmistrza Waldemara Jaksona) zwrócił się do ratusza o wyznaczenie miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych przy ul. gen. Smorawińskiego.

– Niestety w tej chwili przy ulicy, gdzie mieszkają głównie przez osoby starsze, z których wiele ma uprawnienia do korzystania z miejsc dla niepełnosprawnych, nie ma wyznaczonych „kopert” co powoduje, iż takie osoby muszą zostawić swoje auta w dalszej odległości od mieszkań i iść do domu pieszo – tłumaczył Marcin Magier.

Ratusz zapewnił, że przyjrzy się tej propozycji i sprawdzi, czy warunki techniczne pozwolą wydzielić takie miejsca. Okazało się, że tak, ale da się stworzyć tylko jedno takie miejsce. Zostanie wymalowane latem, po opracowaniu stałej organizacji ruchu i zatwierdzeniu jej przez Starostwo Powiatowe. Szacunkowy koszt to 1,3 tys. zł.

Zdaniem radnego miejsc, w których przydałyby się niebieskie koperty jest w Świdniku znacznie więcej, np. przy ul. Niepodległości 29. – W bloku mieszka rodzina z niepełnosprawnym dzieckiem, w tej samej nieruchomości znajduje się również przychodnia zdrowia, natomiast w rejonie trudno jest znaleźć miejsce postojowe umożliwiające wygodne i bezpieczne opuszczenie pojazdu przez osobę niepełnosprawną, dlatego zwróciłem się do burmistrza o wyznaczenie miejsca dla osób niepełnosprawnych także przy tej nieruchomości, od północnej strony budynku – dodaje radny. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here