Radny walczy o parking

Zdaniem radnego Magiera trawnik przed budynkiem przy ul. Hallera 9 można by wyłożyć kostką brukową lub płytami ażurowymi i przerobić na parking

Miejski radny Marcin Magier chciałby, aby przy ul. Hallera 9 powstał parking z prawdziwego zdarzenia. Miasto nie mówi nie, ale zaznacza, że inwestycji nie da wykonać się „od ręki”.

Rady Miasta Świdnik Marcin Magier (klub burmistrza Waldemara Jaksona) zwraca uwagę na zbyt małą liczbę miejsc parkingowych na osiedlu Wschód. W połowie maja zwrócił się do władz miasta z interpelacją, w której przedstawił swój pomysł na złagodzenie tego problemu. Jest nim budowa dodatkowych miejsc postojowych na działce przed budynkiem przy ul. Hallera 9, gdzie swoją siedzibę ma Straż Miejska, Ośrodek Terapii i Rozwoju, a od niedawna również Ognisko Muzyczne.

– Obecnie na omawianym terenie znajduje się parking przeznaczony wyłącznie dla użytkowników budynku Hallera 9, natomiast kruszywo wysypane jako jego nawierzchnia jest już rozjeżdżone, nieestetyczne, a po opadach deszczu zamienia się w błoto. Pozostałe 2/3 działki jest porośnięte trawą i pozostaje niewykorzystane. Całość tej działki można by wyłożyć kostką brukową lub płytami ażurowymi i w ten sposób utworzyć parking z prawdziwego zdarzenia, na którym wyznaczone byłyby zarówno miejsca dla samochodów pracowników tamtejszych instytucji i pojazdów służbowych straży, a pozostała część udostępniona zostałaby mieszkańcom – przekonywał radny.

W interpelacji radny zapytał władze miasta, czy rozbudowa parkingu w ogóle jest możliwa, a jeśli tak, jaki byłby jej koszt i kiedy ewentualnie inwestycja mogłaby się rozpocząć.

W odpowiedzi burmistrz Świdnika Waldemar Jakson wyjaśnia, że z działką, o której pisze radny, sąsiaduje należący do Przedszkola nr 5 plac zabaw i z uwagi na to, zgodnie z prawem budowlanym. istnieje możliwość wykonania tu parkingu góra na 9 stanowisk. Zaś szacowany koszt budowy to ok. 200 tys. zł.

– „Inwestycja mogłaby być realizowana jedynie w momencie wygospodarowania wolnych środków w budżecie. Rozważamy możliwość uwzględnienia przedmiotowego zadania w budżecie Gminy Miasta Świdnik na 2021 r.” – pisze burmistrz.

Burmistrz poprosił również, aby radny „przypomniał się” z tym wnioskiem na etapie projektowania budżetu na przyszły rok i wskazał, że takie zadania mogą być także składane do budżetu obywatelskiego.

– Cieszę się, że władze miasta dostrzegają problem braku miejsc postojowych na osiedlu Wschód. Do odpowiedzi pan burmistrz dołączył wstępny projekt budowy 9 dodatkowych miejsc postojowych na omawianym odcinku. Uważam, że to krok w dobrą stronę, choć wciąż to jedynie kropla w morzu potrzeb. Zgodnie z propozycją burmistrza przygotuje wniosek do przyszłorocznego budżetu tak, aby zabezpieczyć środki na realizację inwestycji – zapowiada radny Magier.

(w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here