Radny wskazuje inwestycje

Nowe nakładki na ul. Ogrodowej, Wieniawskiego i Droga Męczenników, projekt techniczny przebudowy ul. Metalowej – te inwestycje do przyszłorocznego budżetu miasta zgłosił radny Mariusz Kowalczuk. – To są przedsięwzięcia, na których realizację czekają mieszkańcy. Liczę, że w przyszłym roku zostaną wykonane – podkreśla radny.

W obecnej kadencji chełmskiego samorządu radny Mariusz Kowalczuk należy do najskuteczniejszych radnych. Nakładki asfaltowe i budowa oświetlenia na kilku ulicach osiedla Pszenna, czy też rozpoczęcie budowy drogi osiedlowej przy Synów Pułku, to tylko nieliczne zadania inwestycyjne, zrealizowane po interwencjach radnego Kowalczuka.

Na ostatniej sesji Mariusz Kowalczuk znów wykazał się aktywnością i złożył kilka istotnych inwestycji na przyszły rok. Jedną z ważniejszych jest wykonanie projektu technicznego przebudowy ul. Metalowej, od przejazdu kolejowej do skrzyżowania z ul. Ogrodową. – Wszyscy mówią, że trzeba przebudować Metalową, ale bez konkretów. Dlatego postanowiłem oficjalnie złożyć w tej sprawie wniosek.

Żeby cokolwiek zrobić na tej ulicy, potrzebny jest projekt techniczny. Uważam, że oprócz nowej drogi muszą tam powstać chodnik i ścieżka rowerowa. To zadanie w całości musi zostać wykonane w przyszłej kadencji. Ruch samochodów na ul. Metalowej z każdym rokiem jest coraz większy. Liczę, że w budżecie na 2019 rok znajdą się fundusze na wykonanie dokumentacji technicznej – twierdzi Kowalczuk w rozmowie z Nowym Tygodniem.

Radny Kowalczuk złożył też trzy wnioski związane z wykonaniem nowych nakładek asfaltowych. Pierwsza dotyczy ul. Ogrodowej, odcinka od Lutosławskiego do skrzyżowania z Pszenną. – Stan techniczny nawierzchni pozostawia wiele do życzenia, zwłaszcza przy moście nad Uherką i wzdłuż ogródków działkowych – wyjaśnia Kowalczuk.

Radny chce też, by nową nakładkę asfaltową drogowcy ułożyli na ul. Wieniawskiego, na odcinku od Lutosławskiego do wjazdu w osiedle Słoneczne, od ul. Szymanowskiego. – To byłaby kontynuacja wykonanych wcześniej prac. Odcinek ul. Wieniawskiego od Wirskiego do wjazdu na teren „Tesco” niedawno został zrealizowany, czas więc zrobić kolejny krok – mówi Kowalczuk.

Trzecia nakładka natomiast dotyczy całej ul. Droga Męczenników, która znajduje się na granicy osiedla XXX-lecie i Kościuszki. – W wielu miejscach są dziury, ich łatanie na niewiele się zdaje. Tylko kapitalny remont poprawi komfort jazdy po tej ulicy – uważa radny.

Kowalczuk zgłosił również wykonanie nowych miejsc parkingowych po obu stronach ul. Droga Męczenników.

Mariusz Kowalczuk zapewnia, że jeszcze w tym roku nastąpi dalsza budowa osiedlowej drogi przy Synów Pułku. – Inwestycja była zagrożona, bo po przetargach okazało się, że brakuje na nią pieniędzy. Usługi firm drogowych w tym roku zdecydowanie poszły w górę. Udało mi się przekonać prezydent Agatę Fisz, by mimo wszystko nie rezygnować z realizacji tego ważnego dla mieszkańców osiedla Zachód zadania – twierdzi radny Kowalczuk. ­­­(s)