Radość, mądrość, pokój

Z okazji Światowych Dni Młodzieży na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 52 na Felinie odbył się turniej piłkarski pod hasłem: „Radość, mądrość, pokój”. W imprezie, organizowanej przez Ognisko TKKF Omega, Zarząd Wojewódzki TKKF, SP nr 52 i Urząd Miasta, uczestniczyło osiem zespołów z Lublina i Chełma.
Najlepsi okazali się Omnaderowi Rycerze, którzy w finale pokonali 5:3 Tęczowych Wojowników. Bramki dla zwycięzców zdobyli Bartosz Marczak 3, Andrzej Marczak i Sebastian Łęgowski, dla pokonanych: Dawid Adamczyk 2 i Grzegorz Mazur.
W meczu o trzecie miejsce FC Felin wygrał 1:0 z Kolorowymi Misiami z Chełma.
Najlepszym zawodnikiem turnieju został Oskar Ryćko (Wojownicy), a bramkarzem Patryk Mitrut (FC Felin).
Tytuł króla strzelców przypadł Bartoszowi Marczakowi (Omnaderowi Rycerze), zdobywcy 10 bramek.
– „Radość, mądrość, pokój” to główne przesłanie naszego piłkarskiego turnieju, którym uczciliśmy to wielkie wydarzenie, które w tym roku ma miejsce w Polsce. To od młodych zależy, czy nasze życie będzie zmierzało w dobrym kierunku z poszanowaniem tych najszlachetniejszych wartości, jakimi są poszanowanie praw człowieka, wielki szacunek do wiary i szacunek do tego wszystkiego, co nas otacza. Mądrość młodych ludzi da nam poczucie radości dnia codziennego oraz poczucie spokoju i pokoju naszej ojczyzny i całego świata – mówi Zbigniew Furman, prezes Ogniska TKKF Omega, pomysłodawca i współorganizator turnieju.
Zmaganiom piłkarskim w SP nr 52 towarzyszyła Sportowa Olimpiada Dzieci na Orliku. Najmłodsi między innymi rzucali piłką do kosza, biegali zygzakiem, skakali po planszy zręcznościowej, odbijali piłkę nogą. Nad wszystkim czuwała Wiesława Saganek, prezes Wojewódzkiego TKKF.
BAS