Rafał Kijańczuk poznał rywala

Rafał Kijańczuk szykuje się do swojego kolejnego występu w zawodowym MMA. 27 marca podczas 33. Fight Exclusive Night w kategorii półciężkiej zmierzy się z Marcinem Filipczakiem z Łodzi.

Chełmianin, Rafał Kijańczuk przebojem wdarł się do zawodowego MMA. Odniósł kilka szybkich zwycięstw, nokautując rywali w błyskawiczny sposób i dzięki temu podpisał kontrakt z rosyjską federacją M-1 Global. Po trzech wygranych walkach na Wschodzie Kijańczuk stanął przed wielką szansą zdobycia mistrzowskiego pasa, ale ostatecznie musiał uznać wyższość Khadisa Ibragimova.

Rafał Kijańczuk kolejne pojedynki stoczył już w kraju, na galach Fight Exclusive Night. Dwa z nich przegrał, w jednym natomiast zwyciężył. Ostatni pojedynek stoczył w czerwcu minionego roku z Rafałem Wójcikiem podczas 28. FEN.

Kijańczuk po ponad 9-miesięcznej przerwie wraca do oktagonu i 27 marca wystąpi na 33. Gali Lotos FEN. W październiku minionego roku wziął udział w bitwie na gołe pięści, pokonując Marcina Wasilewskiego, ale to zwycięstwo nie zalicza się do jego statystyk w MMA. Rywalem Rafała Kijańczuka będzie łodzianin Marcin Filipczak, który w zawodowym MMA stoczył pięć walk.

Cztery wygrał i wszystkie przed czasem, w tym dwa pojedynki przed upływem pierwszej minuty. Takich szybkich zwycięstw Kijańczuk na swoim koncie ma aż sześć. W sumie bilans chełmianina to osiem wygranych i trzy przegrane. Pojedynek z bardzo silnym Filipczakiem już dziś zapowiada się bardzo interesująco. Gala będzie transmitowana w Internecie w systemie PPV.

Rafał Kijańczuk do Gal 33. Lotos FEN przygotowuje się już od kilku tygodni. Korzystając z pobytu w Chełmie trenował w Fabryce Sportu pod okiem Marcina Poźniaka. W stolicy natomiast regularnie ćwiczy w Warszawskim Centrum Atletyki razem z walczącym dla federacji UFC Janem Błachowiczem.(r)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here