Raj dla lekkoatletów

W ubiegłym tygodniu zakończyły się prace nad budową nowego kompleksu lekkoatletycznego przy Zespole Szkół nr 2 w Świdniku.
Jest to największy tego typu obiekt w Świdniku. Półtora tysiąca uczniów zespołu może już korzystać z kortów, boisk do siatkówki, koszykówki, piłki nożnej czy boiska do gry w bule.
– Naszym obowiązkiem jest stwarzać jak najwięcej możliwości, aby dzieci aktywnie spędzały swój czas – mówi burmistrz Świdnika Waldemar Jakson. – Koszty inwestycji, na którą udało nam się otrzymać dofinansowanie zewnętrzne, wyniosły ok. 1 mln zł. Wierzę, że posłuży ona wielu mieszkańcom Świdnika, przyczyniając się do ich licznych sukcesów i sportowych osiągnięć – dodaje burmistrz.

Do użytku oddano właśnie dwie bieżnie o długości 400 m i 110 m, o łącznej powierzchni ok. 2600 mkw., skocznię w dal, wzwyż, do trójskoku oraz rzutnie do pchnięcia kulą. Powstało też nowe ogrodzenie wokół obiektu. Już wkrótce rozpoczną się tu pierwsze międzyszkolne zawody. W bliskiej odległości od nowego obiektu znajduje się skatepark, w którym właśnie pojawiło się nowe oświetlenie, wybudowane w ramach realizacji zadań budżetu obywatelskiego z 2015 roku. – Cieszymy się z nowych obiektów sportowych tym bardziej, że w tym roku szkolnym mamy dobry nabór do klasy sportowej, a nasi uczniowie odnoszą liczne sukcesy podczas zawodów – mówi Tomasz Szydło, dyrektor szkoły. Niestety, z powodów technicznych nie udało się jak na razie zbudować nowej sali do ćwiczeń. Taki obiekt jest bardzo potrzebny, bo jak dotąd wszyscy uczniowie Gimnazjum nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 5 korzystać muszą z jednej sali gimnastycznej, a to w miesiącach zimowych zdecydowanie za mało. (EM.K.)