Raj małych kinomanów

Lubelskie Warsztaty Kultury zapraszają młodych kinomanów do udziału w czwartej edycji Magicznej Latarni. To niezwykły klub filmowy dla dzieci w wieku 6-12 lat. Na uczestników co miesiąc czekają bezpłatne seanse filmowe, które prezentują historię światowej kinematografii.
Projekt „Magiczna Latarnia” z powodzeniem jest realizowany od 21 lat w Szwajcarii (jest tam już ponad 70 klubów Magicznej Latarni) i w 17 innych krajach świata. – Zapraszamy wszystkich zainteresowanych rodziców wraz z dziećmi na spotkanie pokazowe. To dobra okazja, aby przed rozpoczęciem sezonu zobaczyć, jak wyglądają zajęcia w Klubie Magicznej Latarni – zachęcają pracownicy Warsztatów Kultury.
Bezpłatna karta członkowska pozwala dołączyć do klubu dzieciom w wieku od 6 do 12 lat. Warunkiem uczestnictwa jest udział w całorocznym cyklu. Zgłoszenia można przesyłać za pośrednictwem formularza online do 8 lutego włącznie lub do wyczerpania limitu miejsc. Każdy pokaz poprzedzony jest zabawnym i pouczającym przedstawieniem oraz lekturą komiksowej broszury, które przygotowują dzieci do odbioru prezentowanego filmu. W tym roku mali klubowicze dowiedzą się między innymi, co zmajstrował Mikołajek, kim jest „Narzeczona dla księcia”, do kogo trafia „Podniebna poczta Kiki” i jakie przygody przeżyła mała Heidi.
(EM.K.)