Rajd cały w błękicie

Setki rowerzystów, malownicza trasa i oczywiście dodatkowe atrakcje. Tak co roku wygląda rajd „O Błękitną Koszulkę Serca”. Wszystko wskazuje na to, że i w tym roku będzie równie atrakcyjnie.
W najbliższą niedzielę (18 września) już po raz dziewiąty odbędzie się rajd „O Błękitną Koszulkę Serca”. Impreza jest organizowana z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu i Światowego Dnia Serca. Jej pomysłodawcą jest ks. Janusz Kozłowski, który już wielokrotnie brał udział w rajdzie.
Miejsc nie trzeba wcześniej rezerwować. Wystarczy w niedzielę przyjechać rowerem na 13.30 do muszli koncertowej przy Miejskim Centrum Usług Socjalnych w Świdniku. Dla pierwszej setki uczestników organizatorzy przygotowali specjalne koszulki.
– Rajd ma formę rodzinnego przejazdu rowerzystów w tempie spacerowym. Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja turystyki rowerowej jako sposobu na zdrowe spędzanie wolnego czasu przez całe rodziny. Proponujemy trasę, która poprowadzi bocznymi drogami przez okoliczne miejscowości, z dala od zgiełku miejskich ulic, ale jednocześnie będzie możliwa do przejechania przez najmłodszych – informują organizatorzy.
Uczestnicy wyrusza z muszli o 14.10. Trasa rajdu będzie liczyła ok. 15 km i została wyznaczona w okolicy Świdnika. Przejazd potrwa ok. 1,5 godziny. Oczywiście po rowerowej jeździe nie zabraknie poczęstunku dla uczestników, znakowania rowerów, konkursów, gier i zabaw zarówno dla najmłodszych jak i starszych.(kal)