Rajd z promilami

Blisko trzy promile w wydychanym powietrzu miał kierowca renault twingo, który wraz z dwójką równie nietrzeźwych znajomych przemieszczał się ulicami Piask. Na jadącego wężykiem uwagę zwróciło dwóch mężczyzn, którzy uniemożliwili mu dalszą jazdę i wezwali patrol policji.


W niedzielę (29 lipca), po godz. 22 mieszkaniec Piask zatelefonował pod numer alarmowy, informując, że ulicami miasta porusza się renault twingo, którego kierowca może być pod wpływem alkoholu. Kierowca miał podejmować nieudolne manewry parkowania oraz jazdy. Mieszkaniec Piask razem z kolegą uniemożliwił mu dalszą jazdę.

– Kiedy policjanci przyjechali na miejsce zastali 37-latka, również mieszkańca Piask, który potwierdził, że kierował pojazdem. Wynik badania wskazał u niego blisko 3 promile alkoholu – informuje asp. Elwira Domaradzka, rzecznik KPP w Świdniku.

To nie jedne takie zdarzenie, do którego doszło w minionym tygodniu na terenie Piask. W poniedziałek, 30 lipca, przed godziną 19 świdniccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że jeden z mieszkańców Piask zabrał nietrzeźwemu kierowcy klucze do auta, tym samym uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Kiedy mundurowi przybyli na miejsce, zastali zgłaszającego interwencję oraz śpiącego w aucie 44-latka. Policjanci obudzili mężczyznę i sprawdzili jego trzeźwość. Okazało się, że w wydychanym powietrzu miał 2,75 promila.

Obu nieodpowiedzialnym kierowcom grozi do 2 lat więzienia. (w)