Ratują remizę

Do końca bieżącego roku władze gminy Żółkiewka planują gruntowną przebudowę rozpadającej się remizy OSP w miejscowości Dąbie. Na stosowne zmiany w budżecie tydzień temu zgodziła się rada gminy.

Tydzień temu odbyła się nadzwyczajna sesja rady gminy Żółkiewka, zwołana po to, by dokonać zmian w budżecie gminy na ten rok. – Zmiana wynika z potrzeby przebudowy budynku OSP w Dąbiu na potrzeby infrastruktury kulturalno-rekreacyjnej – tłumaczyła podczas obrad Krystyna Koza, skarbnik gminy. Gmina rozstrzygnęła przetarg na wykonanie inwestycji za 440 tys. zł, a w budżecie zabrakło na ten cel 249 tys. zł.

– Nie możemy odkładać wykonania tych prac – tłumaczy Jacek Lis, wójt gminy Żółkiewka. Gmina przeprowadziła już jeden przetarg na modernizację remizy OSP w Dąbiu, ale za 470 tys. zł, i postępowanie zostało unieważnione. – Robimy zmiany w budżecie, by podpisać umowę z nowym wykonawcą i przeprowadzić prace jeszcze w tym roku – dodaje Lis.

Remiza OSP w Dąbiu jest w złym stanie. – By przystąpić do prac, które w najbliższym czasie zamierzamy wykonać, najpierw musieliśmy zabezpieczyć fundamenty, bo budynek z nich się zsuwał. Bez tego dalsza inwestycja nie miałaby sensu – tłumaczył wójt. Radni pytali o zakres prac przy remizie.

– Przebudowa będzie kompleksowa, budynek zostanie docieplony, wymieniony zostanie dach, okna, wyremontowane zaplecze sanitarne i kuchenne – zapowiedział Lis. Rozebrany zostanie z kolei kamienny garaż, sąsiadujący z OSP. – Zaraża on bezpieczeństwu – mówił wójt. Za zmianą w budżecie, i tym samym rychłą modernizacją remizy, opowiedziało się 13 radnych, wszyscy, jacy byli obecni na sesji. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here