Ratusz czeka na wnioski

Urząd Miasta Świdnik rozpoczął prace nad projektem przyszłorocznego budżetu. O to, jakie zadania powinny się w nim znaleźć pyta mieszkańców. Na propozycje czeka do 10 października.


-”Pracujemy pełną parą nad budżetem Świdnika na 2021 rok. Podpowiedzcie, co chcecie w nim widzieć (…). Czekamy na Waszą pomoc – razem sprawimy, że Świdnik będzie jeszcze lepszym miejscem do życia” – napisał w ubiegłym tygodniu na swoim profilu na Facebooku Waldemar Jakson. Burmistrz dodał, aby przed złożeniem wniosku, sprawdzić, co zostanie zrobione jeszcze w tym roku i co już jest zaplanowane na kolejny.

Zgodnie z planami ratusza jeszcze w tym roku ruszą przebudowy ulic: Kalinowej, Radość, Zuchów, Poziomkowej i Jagodowej oraz utwardzone zostaną gruntowe ulice: Jaśminowa, Magnoliowa, Czeremchowa, Błękitna, Widokowa, Spokojna, Kolorowa, Srebrna, Złota, Perłowa, Rumiankowa, Miętowa, Ruciana, Anyżowa, Kminkowa, Stokrotki Polnej, Kwiatów Polnych, Jutrzenki, Kaczeńcowa, Słonecznikowa, Lazurowa, Szafirowa, Rubinowa, Jasińskiego, Przyjazna, Gościnna, Sympatyczna, Serdeczna, Gruszczyńskiego, Barwna, Tęczowa, Storczykowa, Bławatkowa, Jaśminowa, Topolowa, Zacisze, Bażantowa i Malinowa. W planach jest także budowa chodnika przy ul. Czecha i ciągu pieszo-jezdnego przy bocznej Witosa, przebudowa ulicy Krańcowej w zakresie budowy ścieżki rowerowej, oświetlenie ul. Brzegowej, budowa placów zabaw przy ulicach Kopera i Kopernika, a także projekt Multifunkcjonalnego Centrum Rozwoju.

Z kolei na etapie projektowania są ulice Wiejska, Działkowca, Kasperka, Witosa, al. NSZZ „Solidarność” (od Hryniewicza do Kusocińskiego), Bronisława Czecha (od Olimpijczyków do granic miasta), Chryzantemowa, Dywizjonu 303 (od al. Lotników Polskich do Drewnianej), Malinowskiego (do skrzyżowania z ul. Czecha), Modrzewiowa (od Klonowej do NSZZ „Solidarność”), Deotymy, Skolimowskiej, Rutkiewicz i Drewniana. Projektowana jest również przebudowa segmentu sportowego w SP nr 5 i hali sportowej w SP nr 7 oraz adaptacja lokalu przy ul. Norwida 2 na potrzeby Klubu Seniora.

Na propozycje do przyszłorocznego budżetu Urząd Miasta Świdnik czeka do 10 października. Można je składać w Biurze Obsługi Klienta na formularzu, który należy pobrać na stronie internetowej UM, w Biuletynie Informacji Publicznej lub w wersji papierowej w ratuszu. We wniosku należy podać m.in. szacunkowe koszty zgłoszonego zadania. Pomocy w tym zakresie mogą udzielić właściwe wydziały. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here